Закарпаття: В Ужгороді розпочинається семінар «Пам’ятати заради майбутнього»

З 1 по 3 квітня в Ужгороді відкривається 2-й семінар в рамках програми «Пам’ятати заради майбутнього». Дана програма реалізовується вже 5 років. Цього разу в Ужгород приїхали представники Одещини та Харківщини. Вони матимуть змогу обговорити важливі теми:
– «Культура історичної пам’яті в контексті впорядкування та догляду за похованнями»
– «Історична пам’ять і Церква: спростування міфів про минуле і сьогодення»
– «Сторінки історії ОУН-УПА»
– «Українці поза межами державного кордону. Збереження національної ідентичності в умовах глобалізації та інтеграції» та ряд інших тем (програма додається).

З учасниками працюватимуть одні з найкращих спеціалістів в Україні, а саме Володимир СЕРГІЙЧУК, професор, Київський національний університет імені Т.Шевченка, автор найсучасніших книг з болючих проблем історії України, Тарас АНТОШЕВСЬКИЙ, директор Релігійно-інформаційної служби України, Броніслав ЖЕШОТАРСКІ, представник Посольства  Республіки Польща в Україні,  Святослав ШЕРЕМЕТА, Відповідальний секретар державної міжвідомчої комісії увічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій (2008-2010 рр.), депутат Львівської обласної ради, голова постійної комісії з зовнішніх зв’язків, Петро ШОСТАК, представник Об’єднання українців у Польщі (Польща), Координатор проекту «Українська майстерня європейської інтеграції», Олександр СОЛОНТАЙ, Любомир ГРИЦАК, Тетяна ВАЛЬКОВА, експерти Інституту Політичної Освіти та Анастасія ШАМОТКО, Координатор проектів Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні.

Програма «Пам’ятати заради майбутнього» Інституту Політичної Освіти спеціально створена для аспірантів, студентів старших курсів гуманітарних факультетів ВНЗ України, активістів місцевих громад, членів політичних партій, науковців, представників неурядових організацій та журналістів. Метою є гармонізація відносин між громадськістю з різних областей України,  шляхом формування змішаних груп учасників проекту та проведення для них спільних навчань, покликаних сприяти подоланню стереотипів минулого та пошуку шляхів для спільного майбутнього. За 5 років учасниками програми стали 150 осіб, які представляють 12 областей.

zakarpatpost.net

Comments are closed.