Закарпаття: Золоторуднику у Мужієві не віддають його землю

В Ужгородському прес-клубі відбуло засідання, головною темою якого стали позитивні зрушення у довготривалій справі банкрутства єдиного українського золоторудника – ТОВ «Закарпатполіметали», що у с. Мужієво Берегівського району Закарпаття.

Володимир Гуртовий, представник ліквідатора ТОВ «Закарпатполіметали», зокрема, повідомив: «Обласна прокуратура та органи влади нарешті, після років ігнорування проблеми, почали реагувати на звернення про численні порушення законодавства щодо золоторудника. Зрушило з місця і найважче питання – земельне. Прокуратура винесла протест і приписи щодо незаконних договорів оренди землі, укладених як Берегівською РДА, так і Мужіївською сільською радою».

Процедура банкрутства ТОВ «Закарпатполіметали» підходить до завершального етапу, вже завершена судова тяганина з відновлення порушених прав власності на нерухоме майно підприємства. «Золоторудник готовий до залучення потенційного інвестора, але Мужіївська сільська рада усіляко перешкоджає відновленню роботи підприємства», — сказав В. Гуртовий. За його словами, сільрада не погоджується повернути у законну власність підприємства землю, що знаходиться під його об’єктами, але сьогодні перебуває в оренді. «Голова сільради наводить єдиний аргумент – він начебто отримує щомісяця до бюджету села 20 тисяч гривень за оренду (але не надає жодних документів для підтвердження цього), проте ця сума не співвідносна з тим, що підприємство досі боргує понад 4 млн. грн зарплати своїм працівникам. Необхідно відновлювати роботу підприємства і повертати його борги, а сільрада протидіє цьому, отримуючи мізерний дохід від орендаря, який незаконно заволодів землею та унеможливлюючи прихід інвестора до єдиного майнового комплексу», — наголосив В. Гуртовий.

Берегівська РДА вже скасувала незаконні розпорядження своїх попередників, каже Володимир Гуртовий, проте за його словами «сільський голова для затягування та подальшого невиконання припису прокуратури ініціював створення комісії, яка начебто має розглядати це питання, яке згідно з законом підлягає негайному виконанню, а не «розгляду». Але навіть задекларована робота комісії фактично не відбувається, що підтверджує її фіктивність».

Він також продемонстрував офіційний лист сільради, згідно з яким, ТОВ «Закарпатполіметали» узагалі не має майна, а наявні приміщення – самобуд, який підлягає знесенню. «Такі документи свого часу стали основою, на якій ґрунтувалася незаконна діяльність іншого об’єкту — ТОВ «Сауляк», яке сьогодні орендує землю підприємства «Закарпатполіметали». Усе це призвело до того, що майно підприємства було практично втрачене. У ході банкрутства відбулося чимала кількість судів, право підприємства на його нерухомість відновлено, але питання землі досі не вирішено», — каже Володимир Гуртовий.

За його словами, ліквідатор та кредитори підприємства сподіваються, що у співпраці з владою напрацюють механізм, який дозволить відновити діяльність підприємства. Це зробить можливими вирішення соціальних та екологічних проблем, про які багато говориться останнім часом.

Дмитро Зайцев, голова комітету кредиторів підприємства повідомив, що у серпні цього року спливає термін процедури банкрутства ТОВ «Закарпатполіметали».

 zakarpatpost.net

Comments are closed.