На Свалявщині відбулася міжнародна конференція до 25-річчя Чорнобильської трагедії

Сьогодні, 8 квітня 2011 року, на базі санаторію «Квітка полонини», який розташований у с. Солочин Свалявського району, розпочала свою роботу дводенна міжнародна науково-практична конференція «Екзо – та ендоекологічні аспекти здоров’я людини».
Участь у цьому міжнародному форумі взяли: заступник голови обласної ради Андрій Сербайло, заступник голови ОДА Іван Качур, начальник головного управління праці та соціального захисту населення ОДА Віктор Мацола, голова громадської організації «Союз Чорнобиль України» Закарпатської області Василь Угрин, науковці із України, Словаччини та Угорщини.

На конференції, присвяченій 25-річчю аварії на Чорнобильській АЕС йшлося про концепцію екологічної безпеки у постчорнобильський період, проблеми оздоровлення та профілактики захворювань в умовах екологічного та радіаційного забруднення. Обговорювалися також можливості покращення здоров’я людини шляхом раціонального харчування з урахуванням йодного дефіциту, розвантажувальної дієтотерапії, фіто- та апітерапії, бальнеології та інших засобів природного походження.

Учасники конференції висловили нові погляди на викладання курсу нетрадиційної медицини, актуальні питання агротехніки – вирощування рослин з лікувально-профілактичним ефектом.

Вітаючи учасників міжнародного форуму, Андрій Сербайло найперше висловив подяку голові організаційного комітету міжнародної конференції, директору НДІ фітотерапії УжНУ, заслуженому діячу науки і техніки України, професору Олені Ганич за високопрофесійну підготовку конференції.

Трагедія 25 річної давнини забрала життя багатьох людей, завдала шкоди здоров’ю мільйонів українців. Її наслідки ще відчуватимуть на собі майбутні покоління. До сьогодні вона вважалася найжахливішою катастрофою в історії людства, повідомили газеті “НЕДІЛІ” у прес-службі обласної ради.

Жодна статистика не скаже, скільки людських доль понівечено чорнобильським смерчем, – сказав Андрій Андрійович.

У свою чергу обласна рада і обласна державна адміністрація, районні державні адміністрації, органи місцевого самоврядування Закарпаття роблять усе можливе, щоб загоїти рани, заподіяні Чорнобильською трагедією, вгамувати біль втрат кожної людини, кожної сім’ї, чиї долі обпечені лихом. У нашій області проживають майже 5 тисяч чорнобильців. З них понад 50 відс. – ліквідатори, 276 – інваліди, понад тисячу постраждалих дітей. За останні п’ять років померло 480 чорнобильців (з них 56 – у 2010 році). Разом з тим, у родинах чорнобильців появилось близько двох тисяч дітей. Значить, життя продовжується! Життя перемагає!

І щоб воно було здоровим, повноцінним, прийнято ряд цільових програм, виконання яких перебуває на постійному контролі.

Так, до прикладу, цьогоріч для фінансування програми “Пільги на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи ” (безкоштовне забезпечення медикаментами при амбулаторному лікуванні) збільшені за рахунок коштів обласного бюджету на 200 тис. грн. і склали 413,2 тис. грн. (менше на 2 відс., ніж у 2010 р.). За даною програмою відшкодовано аптечним закладам вартість безкоштовно виданих чорнобильцям медикаментів на загальну суму 62 тис. грн.

zakarpatpost.net

Comments are closed.