Іван Балога: “Кожна п’ята гривня – на розвиток дошкільної освіти”

На своїй сесії Закарпатська обласна рада прийняла важливі для освітянської сфери рішення. Оскільки в регіоні збільшується кількість дітей дошкільного віку, депутати вирішили подбати про відродження дитячих садків. Відтак 2011-й фактично вважають роком дошкільної освіти в області. З цього приводу ми й поспілкувалися з головою облради Іваном Балогою.

– Чому депутати області стільки уваги вирішили приділити дошкільним закладам?

– На Закарпатті з року в рік зростає народжуваність. Відповідно збільшується й кількість дітей, яких батьки хочуть віддати у дитсадки. Прикро, що раніше дошкільні заклади активно закривалися, їх приміщення продавали, тож в окремих районах залишилося всього по кілька дитсадків. Тепер настав час їх відроджувати, повертати життя малечі в нормальне русло. Кількість дошкільних навчальних закладів на цей час налічує 533. Якщо у 2001 році дитсадки відвідувала 21 тисяча дітей, на початок цього року – майже 36 тисяч. Збільшення – в півтора раза.

– Обласні депутати вносили зміни до бюджету…

– На сесії облради розподілили 20 млн грн, затверджуючи зміни до бюджету області. Майже 4 млн грн виділили на розвиток дошкільної освіти краю – це фактично кожна п’ята гривня. Зміни прийняті на виконання програми соціально-економічного розвитку Закарпаття на 2011 рік. За обраними пріоритетами можна зробити висновок, що він стане роком дошкільної освіти в області.

– Чи з’являться у зв’язку з цим нові заклади?

– Будуть здані до ладу два дитсадки – у селах Дубриничі Перечинського району і Червеньово Мукачівського, ремонтуватимуть їх у Волівці, Чопі, Пийтерфолві Виноградівського, Кальнику, Макарьові Мукачівського, Запереділлі Міжгірського, Драгові Хустського районів. У двох ужгородських дитсадках зведуть автономні котельні. Загалом кошти спрямували на будівництво та оновлення 11 дитсадків.

– Наскільки діти сьогодні охоплені дошкільною освітою?

– Поки що наш показник становить 57%, але, сподіваюся, цього року досягнемо значно вищого рівня.

– Благородна справа здійснюється і за кошти благодійників з-за кордону…

– Так, нещодавно нашу область відвідав директор адміністрації краю Височина, що в Чехії, голова благодійного фонду “VіZa” інженер Зденек Kaдлец, щоб повністю погодити об’єкти, куди буде спрямована допомога. За кошти чеських партнерів планується оновити кілька дитсадків, яких саме остаточно з’ясують під час зустрічей із керівниками Тячівського, Виноградівського, Мукачівського, Воловецького, Великоберезнянського та Ужгородського районів. Тут реалізуються спільні інвестиційні проекти в соціальній сфері. Обсяг допомоги чеських друзів, як і в попередні роки, становитиме 5 млн чеських крон, або ж 250 тис. євро.

– Яка перспектива цієї роботи?

– Якщо діти будуть добре вихованими, розвиненими, активними, ми зможемо бути спокійними за майбутнє краю. Це і є перспектива.

Василь БЕДЗІР, Урядовий Кур’єр

 

Comments are closed.