“Свобода” закликала вбивати за українську ідею

Депутат Львівської міськради від ВО “Свобода” Юрій Михальчишин заявив, що ідея української нації передбачає пріоритет українців над іншими ідеями, і “якщо на загрозі цим цінностям стоїть дія, яка пов’язана з позбавленням життя вороже налаштованого до українця суб’єкта, звичайно, таку дію потрібно скоювати”.

Про це він повідомив, відповідаючи на запитання, чи не вважає він закликом до вбивства соціальну рекламу “Річниця атентату (замаху – ред.), вчиненого Миколою Лемиком у 1933 році”, яку незабаром буде розміщено у Львові.

Як відомо, замах на радянського консула у Львові на знак протесту проти Голодомору в Україні 21 жовтня 1933 року виконав бойовик ОУН Микола Лемик, убивши в консульстві спецуповноваженого НКВС Олексія Майлова.

“Для мене Микола Лемик є героєм безумовно позитивним. Це – зразок для наслідування в екстремальних історичних умовах. Якщо мені не зраджує інтуїція, ми до таких умов наближаємося. Тому я б сказав, що ми не стільки діємо у відтворенні штампів минулого, скільки в перспективі підготовки до подій майбутнього”, – заявив Михальчишин.

“Це моя позиція, це позиція партії, це наш стиль роботи. В майбутньому, сподіваюсь, це дасть свої результатами. Молодь мислить категоріями “круто”, “не круто”. Ми хочемо зробити, щоб бути таким, як Лемик було круто”, – підкреслив він.

Свободівець наголосив: “Ми сповідуємо культ сили на службі ідеї. Ідея української нації передбачає пріоритет українців над іншими ідеями, – життя та здоров’я українців над усіма іншими міркуваннями. Якщо на загрозі цим цінностям стоїть дія, яка пов’язана з позбавленням життя вороже налаштованого до українця суб’єкта, звичайно, таку дію потрібно скоювати”.

Нагадаємо, 4 лютого виконавчий комітет Львівської міської ради затвердив перелік соціальної реклами, яка експонуватиметься у Львові на білбордах і сітілайтах упродовж 2011 року. Серед тем реклами, які затвердив виконком: “69-а річниця утворення УПА” та “Річниця атентату, вчиненого Миколою Лемиком у 1933 році”. Ініціатором останнього є ВО “Свобода”.

tsn.ua

 

Comments are closed.