Закарпаття: День облпрофради провели у найбільшому районі України

День облпрофради проведено за підтримки місцевої влади. Відповідно до спільного розпорядження голови Закарпатської облдержадміністрації Олександра Ледиди та голови облпрофради Івана Короля “Про посилення соціального діалогу між органами виконавчої влади і профспілковими об’єднаннями  області”  в нашому краї проводяться Дні обласної ради профспілок.

Нещодавно за активної підтримки керівництва райдержадміністрації, районної ради та роботодавців його проведено в найбільшому за чисельністю гірському Тячівському районі.  Цьому передувала підготовча робота, в ході якої фахівці облпрофради та Федерації профспілок України Тамара Гурзан, Микола Гончаренко, Іван Воронич, Степан Вігула,  Олексій Бондар вивчали стан соціально-трудових відносин на підприємствах, в організаціях та установах району, надавали практичну та методичну допомогу профспілковим організаціям.

Підсумком цієї роботи стало проведення спільної наради з порядком денним: “Про посилення соціального партнерства по захисту трудових та соціально-економічних прав та інтересів трудящих району”. В ній взяли участь  керівники райдержадміністрації і районної ради, господарські керівники, голови сільських і селищних рад, керівники обласних та районних галузевих профспілок, фахівці облпрофради та районних державних структур, профспілковий актив району – усього понад 150 учасників.

Відкриваючи нараду, голова Закарпатської облпрофради Іван Король підкреслив важливість соціального діалогу в сучасних умовах. Не випадково в програмній резолюції УІ з’їзду ФПУ  „Про підвищення ефективності соціального діалогу” йдеться про сприяння  „здійсненню соціального діалогу та підвищенню його ефективності на всіх рівнях за участю органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з метою повної реалізації Закону України „Про соціальний діалог в Україні”.  Він наголосив на необхідності співпраці органів влади та профспілок при вирішенні спільних питань, й, зокрема, укладання та виконання колективних  договорів, продуктивної зайнятості, умов оплати та охорони праці, оздоровлення працюючих та членів їх сімей тощо.

Про стан і перспективи соціально-економічного розвитку району проінформував учасників зібрання голова Тячівської райдержадміністрації Михайло Шелевер. З доповіддю про посилення соціального діалогу та співпраці між органами влади та профспілковим комітетами з питань захисту соціально-економічних прав та інтересів трудящих виступив заступник голови облпрофради Василь Захарець. Різні аспекти соціального діалогу висвітлили у своїх інформаціях начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань по Закарпатській області Іван Зарева, начальник управління Пенсійного фонду в Тячівському районі Іван Дочинець, директор районної виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Ірина Феєр, начальник відділу управління Держгірпромнагляду по Закарпатській області Діана Козакова.

На закінчення голова облпрофради Іван Король, голова Тячівської РДА Михайло Шелевер та голова районної ради Михайло Данилюк нагородили Почесними грамотами та Подяками за сумлінну громадську роботу велику групу профспілкових активістів району.

Наступний День облпрофради заплановано провести у травні в Рахівському районі.

Сергій Баранчиков, “Профспілкові Вісті”

Comments are closed.