Закарпаття: У Мукачеві відкрито персональну виставку живописця Юрія Боднара

[Total: 0    Average: 0/5]

Закарпаття: У Мукачеві відкрито персональну виставку живописця Юрія БоднараУ галереї замку «Паланок», що в Мукачеві, відкрито – персональну передвеликодню виставку картин члена Національної спілки художників України Юрія Боднара. На суд глядачів митець представив цілу низку робіт з релігійної тематики, які він творив упродовж усього життя.
Участь у відкритті виставки взяли керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Михайло Попович, заступник Мукачівського міського голови Ігор Радиш, начальник управління культури ОДА Юрій Глеба, численні шанувальники творчості митця.

Юрій Васильович народився 28 червня 1955 року у селі Довге на Іршавщині. У 1976 році закінчив республіканську школу декораторів-рекламознавців. Його творчий шлях є прикладом поступового і неухильного мистецького зростання як у віртуозності малюнка, так і у поглибленні та збагаченні духовно-ідейного змісту. В українське мистецтво він увійшов зі своїм словом, поетичним образом і всесвітньою тематикою.

Кожна робота Юрія Боднара залита сонячним промінням, на одних воно яскраве, чисте, на інших наче пробивається крізь численні пере-шкоди. Світло, яке розливається по поверхні картин художника, має символічне значення – це божественне світло, яке зустрічається ще у древній іконографії, воно не має певного джерела, тому всі роботи мистця ніби світяться з середини, це своєрідна «фотодосія» — світлодавання. Ця концепція світла була опрацьована ще східними теологами (Отцями Церкви) для візантійської іконографії. Найбільш вражають такі його роботи як «Благовіщення», «Ісус» та інші.

З теплим привітанням виступив керуючий справами виконавчого апарату облради Михайло Попович, який наголосив, що відкриття персональної виставки знаного і талановитого майстра сюжетно-тематичного, композиційного твору, живописця Юрія Васильовича Боднара – непересічна подія в культурно-мистецькому житті нашого краю. Митець яскраво і потужно увійшов в українське образотворче мистецтво 70-80- х років минулого століття… І гідне місце у плеяді відомих майстрів пензля нашої благословенної Срібної Землі по праву займає господар прекрасного вернісажу Юрій Васильович Боднар, який, безумовно, збагатив своєю творчістю мистецьку скарбницю як нашого краю, так і всієї України! Саме про таких людей і саме такої творчої вдачі звично кажуть: під його пензлем оживають природа, події, цілі сторіччя.

На завершення Михайло Андрійович побажав художнику здійснення його усіх заповітних мрій, нових творчих успіхів, щедрої мистецької вдачі, стрімких духовних злетів і, звичайно ж, ще багато яскравих, колоритних полотен на радість усім нам, а усім присутнім – щасливих Великодніх свят.

Прес-служба облради

Loading...

Comments are closed.