Геннадій Москаль просить відпустити Луценка під підписку про невиїзд

Депутат від НУНС Геннадій Москаль просить Генпрокуратуру не продовжувати термін ув’язнення екс-міністру Юрію Луценку, а випустити його під підписку про невиїзд.
“Хочу повідомити Вам, що факт затримання Луценка 26 грудня 2010 року спецпідрозділом СБУ “Альфа” я прокоментував ЗМІ таким чином: “Якщо в Україні немає справедливості і правоохоронні органи затримують таких відомих політичних діячів, як Юрій Луценко, тоді треба шукати політичного притулку за кордоном”. Це висловлювання може бути розцінене тільки в контексті “Декларації про свободу політичних дебатів у ЗМІ”, його жодним чином не можна використовувати, як доказ у кримінальній справі”, — зазначив Москаль.

Він також нагадав, що пізніше він заявляв, що, незважаючи на всі умови, які були у Луценка для виїзду за кордон і отримання політичного притулку, він виїжджати з України категорично відмовився.

“Слідство не встановило жодних приготувань — ні з мого боку, ні з боку Луценка — щодо його виїзду за кордон, пошуку країни, яка надала б статус політичного біженця тощо. А коментарі в контексті “Декларації про свободу політичних дебатів у ЗМІ” не можуть використовуватися, як юридична підстава для арешту”, — зазначив він.

“З огляду на це, а також враховуючи, що термін утримання Луценка під вартою закінчується, прошу не наполягати в суді на продовженні арешту, а обмежитися відносно підслідного підпискою про невиїзд”, — зазначив він.

“Зі свого боку гарантую, що у випадку звільнення Луценка з-під варти не буде здійснюватися жодних спроб щодо його виїзду за кордон із метою отримання політичного притулку чи статусу біженця”, — додав Москаль.

http://24tv.ua

Comments are closed.