Закарпаття: Чопські митники вилучили на 8 млн. грн. автівок, якими возили різну контрабанду

Сьогодні в Ужгородському прес-клубі керівництво Чопської митниці звітувало перед журналістами про роботу в І кварталі 2011 року. За словами начальника Чопської митниці Дмитра Поліщука, за цей період митною установою перераховано 345,7 млн. грн. до Держбюджету, а це у порівнянні з минулим роком на 217,4 млн. грн.
Митники кажуть: все через зростання обсягів імпорту товарів у вартісному та ваговому виразі – база оподаткування зросла на 164% у вартісному виразі та на 85% у ваговому виразі.

Про результати боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил розповів заступник начальника митниці з правоохоронної роботи Даніл Шуба: «В першому кварталі Чопською митницею задокументовано 880 справ про порушення митних правил на суму 40,4 млн.грн. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість заведених справ збільшилась на 4,5 % або на 38 справ (842 справи в 2010 році), а вартість предметів порушень митних правил зросла на 17 % або майже 6 млн. грн. (34,5млн.грн. в І кварталі 2010 року)».

Найгучнішим затриманням, митники назвали затримання двох немовлят, яких громадяни Франції хотіли незаконно вивезти додому на автокемпінгу. Зараз справою опікується прокуратура Закарпаття.

Крім цього, митницею порушено 12 кримінальних справ на понад 6 млн.грн. За фактами «товарної» контрабанди: „меблі, сантехнічні вироби та світильники” на суму понад 680 тисяч грн., „чоловіче, жіноче та дитяче взуття” вартістю близько 510 тисяч грн., жіночого одягу, загальною вартістю півмільйона грн., „картонно – ріжучий верстат з програмним забезпеченням вартістю 727  тисяч грн., пасажирського автобуса марки “DAIMLERCHRYSLER” вартістю близько 665 тисяч грн., “машина дробильна, призначена для подріблення, розмелювання кам’яних матеріалів”, вартістю 2,1 млн. грн.

За перші три місяці року контрабандних цигарок затримали на мільйон гривень. Серед затриманого були і марихуана та гашиш.

Автівок, на яких возять різну контрабанду, митники вилучили на 8 мільйонів гривень. Судами винесено 236 рішень про застосування конфіскації предметів правопорушення на загальну суму понад 4 млн. грн.

А штрафів наклали на 70% більше ніж торік.

Віталій Глагола, фото Янош Немеш

Comments are closed.