Закарпаття: У Мукачівському профліцеї витратили понад 2,2 млн. грн. на підготовку учнів, які так і не були працевлаштовані

Згідно з планом контрольно-ревізійної роботи ГоловКРУ України на І квартал 2011 року працівники контрольно-ревізійного відділу у місті Мукачеві та Мукачівському районі провели ревізію фінансово-господарської діяльності у Державному навчальному закладі «Мукачівський професійний ліцей» за період з 1 січня 2009 по 31 грудня 2010 року.

Загальна сума виявлених порушень становить 366,9 тис. грн., у тому числі операції, проведені з порушенням чинного законодавства, що призвели до втрат, установлені на суму 138,4 тис. грн; дії, що призвели до недоотримання фінансових ресурсів – на суму 46,28 тис. грн.; інші порушення фінансової дисципліни встановлено на суму 182,27 тис. грн. Крім того, ревізори виявили непродуктивні витрати, що виникли через неефективні управлінські дії, на суму майже 2,2 млн. грн.

З-поміж основних порушень, як з’ясували ревізори, насамперед неналежний внутрішній контроль за дотриманням порядку проведення операцій з бюджетними коштами, установленого чинним бюджетним законодавством. Це призвело до проведення передоплати (авансових платежів) без відображення в обліку та в звітності дебіторської заборгованості з порушенням законодавства на суму 35,11 тис. грн.

Окрім того, ревізією дотримання законодавства з оплати праці встановлено низку порушень за період, охоплений контролем, на загальну суму 107,09 тис. грн. За результатами ревізії зайво нараховано та виплачено матеріальних допомог працівникам, які не обіймають посади педагогічних чи науково-педагогічних працівників, на загальну суму 53,8 тис. грн (до того ж, відповідно, зайво нараховано та перераховано внесків до державних цільових фондів на суму 18,8 тис. грн.).

Водночас коли працівникам ліцею переплачували – студентам недоплачували. За матеріалами ревізії, учням навчального закладу недонараховано передбачену законодавством суму індексації стипендії, яка підлягала виплаті, на суму 34,6 тис. грн.

Під час ревізії встановлено інші порушення фінансової дисципліни та бюджетного законодавства. Так, ліцеєм не використовується у виробничій діяльності приміщення трьох будівель (навчальний корпус, їдальня та механічна майстерня) площею 3316 кв. м балансовою вартістю понад 1,1 млн. грн., або понад 25% від загальної площі наявних у розпорядженні будівель. Водночас на їх утримання використано 84,5 тис. грн., через що ліцеєм проведено непродуктивні витрати на зазначену суму.

Але чи не найважливішим фактом, виявленим під час ревізії, є те, що за період, охоплений контролем, ліцеєм проведені витрати на підготовку кадрів, які не отримали гарантованого робочого місця та не працевлаштовані. Загалом із 430 випускників, підготованих навчальним закладом, 168 (39 відсотків) не отримали місця роботи, як це визначено абзацом 4 ст.38 Закону України «Про професійно-технічну освіту» від 10.02.98 №103. Отже, на навчання майже півтори сотні студентів неефективно витрачені державні кошти на загальну суму 1,6 млн грн. Окрім того, упродовж періоду, охопленого ревізією, з ліцею відраховано кілька учнів за неуспішність та інші причини, але на їхнє навчання також були витрачені бюджетні кошти на загальну суму 498,2 тис. грн.

Завдяки вжитим у період ревізії заходам вдалося відшкодувати та усунути порушень на загальну суму 251,94 тис. грн., або 68,5% від виявлених.

Прес-служба КРУ в Закарпатській області

Comments are closed.