В Ужгороді назвуть вулицю на честь героїв Чорнобиля

Ужгородський міський голова Віктор Погорєлов відновлює традицію зустрічей із представниками громадських організацій напередодні визначних дат. Так, на тижні, що передує дням, коли вся Україна згадує про Чорнобильську трагедію, мер приймав “чорнобильців” – для спілкування про їх проблеми та загалом ситуацію в місті.

Щодо надання житла, земель, якісного медичного обслуговування та з низкою інших питань прийшли представники цієї категорії ужгородців до влади. За словами голови «Союз Чорнобиль Україна», за чверть віку у людей цієї категорії і їхніх дітей медики відстежують ріст різних захворювань, який прогнозували свого часу експерти, зокрема, онкологічних.

«Тому ми занепокоєні й наданням послуг у медичних закладах міста, що тягнуть за собою величезні затрати на лікування, процесом розподілу путівок на санаторне лікування, обмеженістю фінансування на зубопротезування», — каже пан Олександр. — «Та все ж, ми також просимо назвати одну із вулиць міста іменем героїв Чорнобиля, адже відомо, що чимало закарпатців брали участь у роботах з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС».

Мер одразу зазначив, що найближчим часом така вулиця з’явиться у місті, а щодо надання путівок на лікування та збільшення фінансування на зубопротезування міська влада з звернеться до обласної з відповідним листом.

«Нині в Ужгороді проживає 548 сімей ліквідаторів, 219 сімей переселенців, 307 дітей чорнобильців та 33 вдови загиблих. Всі вони є невід’ємною частиною нашої громади, користуються пільгами, передбаченими законодавством. Ми виконуємо перед вами зобов’язання, покладені на нас державою, утім, звісно, змушений констатувати, що влада сьогодні не може уповні вирішити проблеми “чорнобильців”, зокрема, щодо надання житла — каже Віктор Погорєлов.

— Є помітне зменшення фінансування у наданні різних видів допомоги чорнобильцям. Протягом останніх 8 років за державні кошти та надходження з міськвиконкому лише 12 ужгородських сімей отримали житло. А це, зрозуміло, дуже мало».

Згадуючи історичні події, що залишили помітний слід у свідомості кожного українця, розпорядженням міського голови представників громади “чорнобильців” було нагороджено грамотами. Власне ж урочистості з нагоди 25-ї річниці з дня аварії на Чорнобильській АЕС обласна й місцева влади проводитимуть спільно 26 квітня в Ужгороді.

Анастасія Лесів, “Ужгород”

 

Comments are closed.