Закарпаття: На Великдень Благодатний вогонь горітиме у кожному храмі гірського краю

[Total: 0    Average: 0/5]

Закарпаття: На Великдень Благодатний вогонь горітиме у кожному храмі гірського краюУ суботу, 23 квітня,  у  приміщенні обласного  краєзнавчого музею (на території Ужгородського замку) відбудеться передача Благодатного вогню, привезеного з Єрусалима, представникам християнських конфесій Закарпатської області, керівництву області, районів та міст нашого краю. Акцію ініціює та підтримає наш земляк, міністр МНС Віктор Балога.
До участі у цьому величному дійстві запрошені представники виконавчої та самоврядної влади Закарпаття, священнослужителі найбільших релігійних конфесій.
Благодатний вогонь буде передано очільникам обласної ради та облдержадміністрації. Після чого представники християнської церкви разом із першими керівниками краю – запалять від Віфлеємського вогню лампадки.  Під благословення представників релігійних управлінь християнських Церков керівники краю вручать лампадки з освяченим вогнем представникам районів і міст області, які понесуть його у кожний храм Закарпаття.

„Благодатний вогонь” – це назва дива, яке відбувається щороку напередодні Великодня  в Єрусалимському храмі Воскресіння. Як розповідають очевидці, приблизно опівдні із двору Єрусалимської патріархії виходить хресний хід на чолі із Єрусалимським патріархом. Процесія заходить до храму Воскресіння, прямує до каплиці, що збудована над Гробом Господнім, і, тричі обійшовши її, зупиняється перед її ворітьми. Усі вогні в храмі погашені. Потім патріарх у самому  довгому хітоні заходить усередину. На колінах перед гробом він благає Бога про дарування святого вогню. Іноді його молитва триває довго. І раптом на мармуровій плиті гробу з’являється як би вогненна роса у вигляді кульок блакитного кольору. Патріарх доторкається до них ваткою, і вона загоряється. Цим вогнем патріарх запалює лампаду й свічки, які потім виносить до храму. У цю саму мить десятки й сотні блакитнуватих вогнів спалахують у повітрі під куполом храму. Люди передають вогонь від одного жмуту свічок до іншого. На церемонії присутні ієрархи різних християнських конфесій і декілька десятків тисяч християн. Потім вогонь розходиться по всьому світі.

Прес-служба облради

Loading...

Comments are closed.