Сьогодні Чорнобильську атомну електростанцію відвідають два президенти і патріарх

Чорнобильську атомну електростанцію у вівторок – у річницю трагедії – ймовірно відвідають Віктор Янукович, Президент Росії Дмитро Медвєдєв та московський патріарх Кирило.

Високі гості мають намір зустрітися з ліквідаторами наслідків аварії та побувати на місці вибуху. Очікується, що предстоятель Російської Православної Церкви відслужить заупокійну літургію у зоні відчуження, поблизу саркофагу 4-го енергоблоку. Також планується відкриття меморіального комплексу “Зірка Полинь” у місті Чорнобиль.

Нагадаємо, 25 років тому на Чорнобильській атомні електростанції стався вибух на четвертому енергоблоці, реактор був повністю зруйнований і в довкілля потрапила велика кількість радіоактивних речовин.

Радіоактивна хмара пройшла над європейською частиною колишнього СРСР, більшою частиною Європи, східною частиною США. Приблизно 60% радіоактивних речовин осіло на території Білорусі. Близько 200 000 мешканців було евакуйовано із зон забруднення, понад 600 тисяч осіб брали участь у ліквідації наслідків аварії. Чорнобильська катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.

24tv.ua

 

Comments are closed.