У столиці Угорщини відбувся День закарпатського міста Мукачева

У чудове християнське свято Вербної неділі 17 квітня в Палаці Мистецтв столиці Угорщини відбувся День міста Мукачева. В рамках цього заходу було презентовано культурний та мистецький потенціал міста. До делегації міста на чолі з міським головою Ленд’єлом З.З. та заступником міського голови Кінчем Г.Г. входили представники народних фольклорних пісенних та танцювальних колективів, майстри народного декоративно-прикладного мистецтва та інші.

Зокрема своїми пісенними талантами порадували глядачів учасники народного фольклорного колективу «Руснаки» міського Будинку культури (керівник П.П. Куцкір), музичний колектив «Кокошбандо» (керівник К.К. Кокош), ансамблі ЗОШ № 3 ім. Ференца Ракоці II м. Мукачева (директор С.Р. Шинк). Танцювальні вміння продемонстрували учасники народного фольклорного ансамблю угорського танцю «Дьендьешбокрета» (керівники Жолт та Валерія Королович).

Розпочалася програма Дня міста Мукачева привітальним словом мукачівського міського голови. Далі слідували виступи учнів ЗОШ № 3 міста Мукачева у виконанні яких пролунали закарпатські народні пісні. Програму продовжили коломийки у виконанні народного вокально-інструментального колективу «Руснаки». Також глядачі мали змогу насолодитися запальними народними танцями у виконанні танцювального колективу «Дьендьешбокрета» під акомпанемент народного вокально-інструментального колективу «Руснаки». Зачаровували присутніх гостей також народні автентичні угорські пісні у виконанні гурту «Кокошбандо». Програму завершила інтерактивна презентація міста Мукачева у виконанні Поповича Бейли.

Загалом концертна програма тривала близько 4 годин. Серед багаточисельних гостей свята було багато вихідців з м. Мукачева, які з ностальгією згадали про рідне місто. Також захід відвідали і почесні гості – депутати угорського парламенту Савої Іштван та Торної Ріхард, міський голова угорського міста-побратима Кішварди Тібор Лелесі, голова Спільного Технічного Секретаріату програми прикордонного співробітництва ЄІСП Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна Андраш Барані. Протягом заходу учасники мали змогу поспілкуватися з представниками Будапештської гімназії ім. Ференці Ракоці ІІ на чолі з директором Декель Ласло та викладачами гімназії м. Добош ім. Жужанни Кошут. Паралельно з виступами пісенних та танцювальних колективів гості свята мали змогу поспостерігати за майстерністю групи скаутів (керівник П.П. Попович) та безпосередньо взяти участь у виготовленні намиста, листівок, дитячої іграшки з природних матеріалів, паперових виробів технікою орігамі, розписати писанки, виготовити власноруч пасхальні сувеніри, зокрема зліпити з кольорового тіста. Ця частина програми найбільше сподобалась діткам, яких, до речі, на святі було дуже багато. Вони з цікавістю та завзяттям своїми ручками розписували писанки та майстрували різноманітні вироби.

Протягом всієї концертної програми відвідувачі Палацу мистецтв мали змогу оглянути експозицію костюмів із музею прикладного мистецтва Закарпаття Мукачівського державного університету із колекції Атіли Коприви, виставку старих фотографій міста Мукачева та філателістичну експозицію Сепана Гутія. Постійно вівся показ відео презентації «Мукачево: минуле та сьогодення» підготовленої відділом зовнішньоекономічних зв’язків, інвестицій і туризму Мукачівського міськвиконкому.

Загалом День міста Мукачева в Будапешті вдався на славу, як гості свята, так і самі учасники залишилися дуже задоволеними.

Відділ ЗЕЗ, інвестицій і туризму Мукачівського міськвиконкому – Мукачівська міська рада

Comments are closed.