Закарпаття: Міліціонери впіймали аж 1 браконьєра-риболова

Щовесни у риби починається період нересту, тож у цей час добрі рибалки знають: ловити її не бажано. Співробітники міліції слідкують за дотриманням з боку громадян цих обмежень. Забороняється навіть заходити човном до нерестилищ. На жаль, не всі громадяни виявляються законослухняними. Тому весна – золота пора для браконьєрів. Річкові «варвари» пускають у хід всі можливі саморобні пристрої.

Нещодавно на Іршавщині співробітники райвідділу міліції (на фото) провели спеціальний рейд у населених пунктах, де протікають річки Боржава та Іршавка. Виявлено лише одного порушника, якого оштрафували.

Правоохоронці звертаються до громадян з попередженням: у статті 249 Кримінального кодексу України мовиться, що незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду, карається штрафом до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого. А ті ж діяння, якщо вони вчинені способом масового знищення риби, звірів чи інших видів тваринного світу або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, караються штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років або позбавлення волі на той самий строк з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

В іншій статті Кодексу України про адміністративне правопорушення вказано, що порушення правил рибальства тягне за собою попередження або накладання штрафу на громадян від двох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладання штрафу на посадових осіб – від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 Віта ГОРЗОВ, Іршавський РВ УМВС України в Закарпатській області