В Ужгороді декларацію про співпрацю підписали школи чотирьох країн

[Total: 0    Average: 0/5]

Освітяни 4 країн – Словаччини, Угорщини, Румунії та України – підписали в Ужгороді Декларацію щодо розвитку співпраці між прикордонними регіонами. З цієї нагоди відбулося засідання, головною темою якого стало проведення в Ужгороді першого Форуму партнерів транскордонного співробітництва у рамках проекту співпраці між освітніми установами 4 країн «Європейська школа обміну досвіду». Зі шкіл української сторони угоду підписали директори Ужгородської та Івано-Франківської ЗОШ № 5. Проект «Європейська школа обміну досвідом» – це платформа для забезпечення стійкої співпраці між освітніми установами в прикордонних регіонах України, Словаччини, Угорщини та Румунії. Перша зустріч партнерів проекту відбулася під керівництвом Ужгородської загальноосвітньої школи № 5 з поглибленим вивченням французької та англійської мов і Центром Європейських Ініціатив (Закарпатська область) за фінансової підтримки Європейської Комісії в рамках програми ENPI Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013.

Наталія Носа, Голова правління ГО «Центр Європейських Ініціатив» (Ужгород) розповіла, що проект декларації про співпрацю між школами прикордонних регіонів 4 країн готувався упродовж 2 років, проходив тривале погодження фахівцями. За словами пані Наталії, освітяни інших держав, підписавши договір, підтвердили намір поділитися власним досвідом роботи. Натомість свій досвід передадуть і українські школи, зокрема, вони можуть поділитися освітніми напрацюваннями навчальних закладів, що діють у мультикультурному середовищі.

Координатор проекту «Європейська Школа обміну досвідом», директор Ужгородської ЗОШ № 5 Петро Кіндюх зауважив: «Особливість нашого проекту у тому, що вперше інституції регіонального розвитку звернулися до рівня середньої школи. Сподіваюся, що напрацювання проекту, які отримаємо у найближчі 2 роки, сприятимуть тому, щоб якість і ефективність освітніх послуг у прикордонному регіоні зросла». Як розповів П. Кіндюх, основна ідея проекту полягає у тому, щоб співпрацю між освітніми закладами країн-сусідів зробити сталою. З одного боку, експерти мають на меті  наблизити освіту до загальноєвропейського рівня, але при цьому врахувати і зберегти регіональні особливості і досвід кожної з шкіл (з міст Ужгород, Івано-Франківськ, Кішвард, Сніна, Бая Маре). Спілкуватимуться учасники проекту на різноманітних зустрічах, а згодом– і за допомогою відеоконференцій в онлайн: спеціальну сучасну студію для такого комунікування  створять на базі ужгородської ЗОШ №5.

Цього літа у рамках проекту проведуть тематичні міжнародні табори для школярів. Вони діятимуть не лише для відпочинку та знайомств, але й для отримання нових знань як учнями, так і вчителями. До слова, участь у проекті братимуть учні не лише ЗОШ № 5, яка є виконавцем проекту, а й інших шкіл. Для них тривають майстер-класи, майстерні і тренінги. Також 8-9 класів та вчителі ужгородських шкіл можуть взяти участь у роботі Європейської школи, яка діє на базі ЗОШ №5.

Алена Романова, директор середньої Технічної Школи у м. Сніна розповіла, що словацькі учасники партнеру ділитимуть досвідом саме впровадження до навчальної програми технічного напрямку (наприклад, школярі тут здобувають і навики водіння).

Ярослав Олексин, директор спеціалізованої ЗОШ №5 з поглибленим вивченням німецької мови (м. Івано-Франківськ) зауважив, що проект розширить кругозір учнів та дозволить їм реалізувати себе.

Гергей Жолт, представник влади Саболч-Сатмар-Березької області Угорщини висловив упевненість, що результати міжнародного проекту перевищать очікування його ініціаторів, а також будуть досягнуті додаткові цінності, які не можливо викласти на папері.

Метою форуму, що відбувся в Ужгороді, є синхронізація політики в прикордонних країнах та координація зусиль партнерів та експертів в сфері розвитку освіти та формування нового рівня освітніх послуг у прикордонних районах на основі сталого співробітництва між освітніми установами в прикордонних регіонах України, Словаччини, Угорщини та Румунії.

Для участі у форумі приїхали представники національних та місцевих органів влади, представники вищих, технічних та середніх шкіл прикордонних регіонів, представники неурядових організацій та інституцій розвитку, зацікавлених у розвитку освіти на транскордонному рівні, міжнародні експерти в галузі освіти з прикордонних регіонів 4 країн.

kolyba.org.ua


Comments are closed.