Закарпаття: Французів, що таємно везли дітей за кордон, присудили до штрафу

[Total: 0    Average: 0/5]

17 травня, Берегівський районний суд Закарпатської області завершив процес над двома громадянами Франції, що намагалися незаконно вивезти двох грудних немовлят до себе на батьківщину, повідомляє сайт ZN.UA.Батько дітей, 39-річний Патріс Ле Рок, визнаний винним у організації незаконного переправлення людей через державний кордон України, вчиненого за попередньою змовою осіб (ч.2 ст.332 Кримінального кодексу України) і засуджений до 15 тис. грн штрафу. Дід дітей, 66-річний Бернар Ле Рок засуджений за тією ж статтею до 14 тис. грн штрафу.

Засіб учинення злочину – кемпінг-фургон «Мерседес-Караван» — конфісковано в дохід держави.21 березня 2011 року на Міжнародному пункті пропуску «Лужанка», розташованому на українсько-угорському кордоні в Берегівському районі Закарпатської області, українські митники та прикордонники затримали кемпінг-фургон «Мерседес», у висувній меблевій шухляді якого виявили двох грудних немовлят. Як з’ясувалося, дівчатка-близнючки були народжені 23 січня в Києві від сурогатної матері, громадянки України, і отримали свідоцтва про народження, в яких батьками записані французи Патріс та Орелія Ле Рок.

Процедура народження та встановлення батьківства була проведена у відповідності до українського законодавства, однак посольство Франції в Україні відмовилося вписати дітей у паспорти батьків чи видати їм проїзні документи на тій підставі, що сурогатне материнство заборонено у Франції законом. Після цього батьки зважилися на крок відчаю – вивезти доньок додому нелегально, щоб у подальшому легалізувати їх через суд у себе на батьківщині.

Як повідомив ZN.UA ужгородський адвокат французів Василь Мишинчук, його клієнти мають намір оскаржити рішення суду в частині конфіскації кемпінг-фургона в апеляційному суді Закарпатської області. Вони добиватимуться повернення автомобіля на тій підставі, що злочин був учинений не з корисливих мотивів.

Берегівський суд розглянув лише епізод щодо незаконного переправлення осіб через державний кордон. Питання легалізації дітей у Франції належить виключно до компетенції органів влади цієї держави. Обидві дівчинки нині в Ужгороді разом з батьком. Їхня мати тим часом намагається розпочати процес легалізації доньок у себе на батьківщині.

unian.net

 

Comments are closed.