В Ужгороді організували конференцію для малого та середнього бізнесу

В Ужгороді відбулася конференція «Взаємодія бізнесу і влади. Новий Податковий кодекс», організована Центром підтримки та розвитку підприємництва OTP Bank (ЦПРП). Це п’ята регіональна зустріч підприємців із представниками фінансових структур, податкових органів, місцевої влади, а також провідними експертами в галузі економіки та права.

Під час заходу обговорювались податкові колізії, юридичні нюанси роботи підприємців, інструменти інформаційної підтримки розвитку бізнесу та інші актуальні теми.

Присутня на конференції Марія Бадида, начальник ДПІ м Ужгород, детальніше зупинилась на наслідках для підприємців впровадження нового податкового кодексу, зазначивши, що проблеми безперечно є. Адже формування бюджет Ужгорода більш, ніж на 50% формується за рахунок суб’єктів підприємницької діяльності, задіяних у сфері малого та середнього бізнесу. Зокрема станом на 1 січня минулого року  із 48 тисяч працездатного населення 16 тисяч осіб було зареєстровані як фізичні особи-підприємці. «Проте на сьогодні, практично кожен день 30-40 суб’єктів підприємництва звертаються із заявами або призупинення, або закриття підприємницької діяльності»,– зазначила Марія Бадида.—Оскільки у місті немає великих підприємств, кожне таке закриття  сприймається дуже боляче». Утім, за її словами, пропоновані зміни до Податкового кодексу, які стосуються підприємців на єдиному податку чи спрощеній системі оподаткування, мають стабілізувати ситуацію

У своєму виступі керівник реєстраційного вікна Ужгородської міської ради Надія Куберка розповіла про ініціативи, покликані спростити процедуру реєстрації суб’єктів підприємництва та усунути черги до “єдиного вікна”. У конференції також взяв участь секретар Ужгородської міської ради Віктор Щадей, який інформував про сьогоднішні умови роботи підприємців Закарпатської області, державні програми розвитку підприємництва у регіоні та аспекти взаємодії бізнесу та влади.

У рамках цієї події підприємці-клієнти банку мали змогу відвідати майстер-клас кандидата економічних наук, доцента, Професора Києво-Могилянської бізнес школи,  консультанта Міжнародної фінансової корпорації (IFC) Олександра Мертенса, який був присвячений посткризовим стратегіям розвитку бізнесу. 

  Конференція «Взаємодія бізнесу і влади. Новий Податковий кодекс» продовжила серію регіональних тематичних зустрічей, які Центр підтримки та розвитку підприємництва OTP Bank проводить з метою допомоги бізнесу в питаннях оподаткування і права, публічного обговорення поточного стану та перспектив підприємницької діяльності в Україні, а також знайомства з новими банківськими продуктами та програмами для малого і середнього бізнесу.

Центр підтримки та розвитку підприємництва, як розповів його директор Богдан Ропотілов,  створений з метою усунення юридичного та інформаційного вакууму у забезпеченні діяльності середнього та малого бізнесу. Центр займається організацією фінансових і бухгалтерських семінарів, тематичних конференцій у регіонах, опікується інформаційною підтримкою бізнесу. Співпрацює з державними структурами, задіяними в регулюванні діяльності підприємців, та міжнародними фінансовими установами.

Джерело: mukachevo.net