Закарпаття: В управлінні МВС області є свій музей

[Total: 1    Average: 1/5]

Існує музей ще з 1986 року. Щоправда, матеріали, представлені тут, збиралися з часу заснування управління міліції, тобто з 1945 року. Це документи, особисті речі, фотографії, грамоти тощо, які розповідають про діяльність органів внутрішніх справ області за всі повоєнні роки. Та найбільше відвідувачів цікавлять стенди, де під склом лежать вилучені у злочинців справжні та саморобні пістолети, обрізи, ножі, фальшиві гроші, печатки. Не менш цікавими є кашкети поліцейських країн, мотоцикл та спецодяг пожежників, схожий на скафандр космонавта, який витримує температуру до 800 градусів.

Реліквіями музею є форма генерал-майора міліції з Золотою Зіркою Героя Радянського Союзу – начальника Центрального штабу народної дружини і першого начальника Головної міліції Закарпаття, колишнього командира партизанського з’єднання на Закарпатті Олександра Тканка та загиблого під час виконання службового обов’язку у 1982 році майора міліції Василя Меденція – формена сорочка з дірками від куль.

Нещодавно проведено реконструкцію музею. Час від часу тут проводяться екскурсії для ветеранів та працівників органів внутрішніх справ, учнів та студентів навчальних закладів області, закордонних гостей. Побував  у міліцейському музеї торік і міністр внутрішніх справ України генерал-лейтенант Анатолій Могильов. Очільник української міліції високо оцінив роботу музею і вказав на виховну функцію таких закладів.

Матеріали, представлені в експозиції музею, відтворюють невідомі сторінки історії закарпатської міліції, сприяють вихованню молоді в дусі поваги до старших поколінь та славних традицій. Тут відбуваються виставки картин юних художників, працівників міліції та професійних майстрів пензля нашого краю. У музеї також приймають Присягу на вірність Батьківщині молоді співробітники ОВС,  вручають нагороди, грамоти, зброю, посвідчення стражам порядку, вручають паспорти юним громадянам України.

Наразі оновлено стенд, присвячений 25-річниці Чорнобильської трагедії і готується новий стенд, на якому будуть представлені особисті речі, документи, нагороди одного з відомих міліцейських очільників краю.

Керівництво УМВС краю і музею зокрема роблять усе можливе, аби міліцейський музей працював та радо вітав усіх бажаючих, знайомив краян з важкою і небезпечною справою – охорони правопорядку та законності.

Іван ПРАННИЧУК,науковий співробітник музею історії ОВС

 

Comments are closed.