Колоніями возять мощі великомучениці Анастасії

[Total: 0    Average: 0/5]

Українськими виправними колоніями возять мощі святої великомучениці Анастасії. В Україні її називають “Анастасія Узорішительниця” і вважають, що вона допомагає в’язням, особливо – несправедливо засудженим. Мощі привезли з Греції. Тамтешні священики, що їх супроводжують, розповідають: Анастасія жила у Римі у 4 столітті нашої ери, постраждала під час гонінь імператора на християн.“В тяжкі часи вона не повернулася до ідолопоклонства, а залишилась християнкою. За це її ув’язнили. Але навіть за гратами ця жінка дбала про інших арештантів – робила ліки, підбадьорювала і таким чином зцілювала ув’язнених”, – каже митрополит Мілітійський (Греція) Апостол.

В’язні виправної колонії № 20, що у містечку Вільнянськ під Запоріжжям чекали святиню з особливими почуттями. Адже протягом останнього десятиліття власними силами збудували у себе в колонії храм на честь великомучениці Анастасії. Цього року, також власноруч, завершили його розпис.

“Це було працею, силами засуджених. Вони хотіли, щоб тут був храм, вони збудували його, і з радістю відвідують цей храм. І те, що сюди прибувають мощі святої великомучениці Анастасії Узорішительниці – це тільки підтвердження їх щирої віри, нелицемірних молитов до престолу Всевишнього”, – каже настоятель храму Св. великомучениці Анастасії протоієрей Вячеслав Гончаренко.

У колонії зараз відбувають покарання понад тисячу в’язнів. Більшість з них ходять до церкви.
“Це частинка волі в місцях позбавленні волі. Тому для засуджених це дуже важливо”, – каже засуджений Анатолій.

“Багато тих, які відвідують храм, усвідомлюють для себе всю роль церкви, віри. І повертаються вже на волю законослухняними громадянами”, – каже заступник начальника виправної колонії №20 Сергій Губський.
Усі в’язні та їхні наглядачі змогли прикластися до мощей і попросити у святої Анастасії кожен своє. Більшість засуджених, напевне, молила її про те, аби швидше вийти з-за ґрат на свободу.

24tv.ua


 

Comments are closed.