Служба закарпатця Володимира Хоменка була і особливою, і цікавою…

[Total: 0    Average: 0/5]

Берегівський військовий комісар Олег Парада з великим задоволенням розповідає про берегівських вояків, які служать у різних військових частинах незалежної України. А ось днями зетелефонував до редакції та запропонував ще один цікавий сюжет про рядового Володимира Хоменка, який служив у 101 окремій бригаді охорони Генштабу ЗСУ в Києві.Демобілізований воїн завітав до райвійськкома у всій солдатській «красі», тобто у парадній формі, в якій ідуть у запас армійці цього підрозділу. У бригаді охорони (у народі – президентський полк) служити вельми престижно, Володимир Хоменко це відчув одразу, як тільки опинився тут. Підбір до служби був ретельний, до уваги брали зріст (не нижче 180 см.), інші фізичні дані, інтелект тощо. До речі, він родом із села Свобода. У робітничій сім’ї, де четверо дітей, – найстарший. Працівниця сільради Наталія Сусік каже, що родина Хоменків – дуже позитивна селянсько-робітнича сім’я. Батько працює майстром на залізниці, мати – черговою на переїзді.

Та й сам хлопчина по завершенні серед¬ньої школи гроші власноруч заробляв . А ще він гарний і стрункий, веселий та доброзичливий, балакучий і товариський, не курить і не п’є спиртного, щиро розповідає про себе, друзів, командирів. Зокрема, на чолі бригади – Петро Якимець, начальник штабу підрозділу, який охороняє перших осіб нашої держави, Григорій Ліба, родом із Мукачева. Тож нерідко згадували рідний край, тим паче, що разом із ним у цьому з’єднанні служили ще 12 закарпатців. Часто бачив міністра оборони Єжеля, його заступника генерал-лейтенанта Куцина, що родом із сусіднього села Данилівка.

Нелегко потрапити на службу в цю елітну частину, де строкову проходити і цікаво, і почесно, і відповідально. Не всім випадає таке щастя, у цьому в один голос зізнаються і дембель рядовий В. Хоменко, і райвійськкомісар підполковник О. Парада. Останній каже, що цьогорічний весняний призов – це 780 молодих берегівчан, але служити будуть усього 72 юнаки, тобто кожен десятий (іншим відтермінують службу). Сорок двоє вже одягнули військову форму, вони несуть строкову в Харкові, Кривому Розі, Чернігові, Львові, Дніпропетровську, Гайсині тощо. Словом, призов у розпалі. А один із тих, хто рік тому став у стрій армійський, вже вдома. Біля батьків, скоро матиме роботу, дівчину знайде та сім’ю заведе. Сподіваємося, що так зробить кожен, хто ще вчора крокував плацом, а нині вже переодягнувся у цивільне.

Михайло ПАПІШ, газета “НЕДІЛЯ”

nedilya.at.ua

 

Comments are closed.