Український режисер отримала “Золоту пальмову гілку” в Канні

Український режисер Марина Врода отримала “Золоту пальмову гілку” на Каннському кінофестивалі, повідомляє офіційний сайт Каннського фестивалю. Головну нагороду в номінації “Найкращий короткометражний фільм” Врода отримала за стрічку “Крос”.П’ятнадцятихвилинний фільм “Крос” – це спогади автора про заняття з фізкультури.Стрічка “Крос” є спільним проектом України та Франції. Зйомки проходили у вересні минулого року і тривали менше тижня. Зайняті лише непрофесійні актори. Бюджет стрічки – 3,5 тисячі євро.

Як зазначила сама режисер, половину суми вона надала з власної кишені.Марині Вроді – 29 років. Вона закінчила Національний університет імені Карпенка-Карого, факультет кінематографії, спеціалізація “Режисура художнього фільму”.

Її дипломна робота – короткометражка “Клятва”, показана на кінофестивалі “Молодість”. Крім цієї стрічки Врода зняла фільми “Сімейний портрет”, “Дощ”, “Прости”.Україна вдруге отримує нагороду у Каннах, нагадує Українська правда.

Першим українцем, який здобув “Золоту пальмову гілку” був Ігор Стрембіцький. У 2005 році він отримав цю нагороду за короткометражку “Подорожні”.

unian.net