Закарпатець Андрій Стрижак зайняв третє місце серед суддів-мільйонерів

[Total: 0    Average: 0/5]

Важко когось здивувати доходами і преференціями українських можновладців. Депутатські та чиновницькі зарплати давно стали притчею. Але іноді й у цій сфері трапляються справжні несподіванки. Якщо ви думаєте, що найбільшу зарплату з державного бюджету отримують президент чи прем’єр – це помилка.Виявляється, сотні тисяч гривень платників податків отримують люди, які прославилися вмінням вправно виконувати побажання президента і дають йому ті повноваження, яких він зажадає. А ще ці люди носять червоні мантії, при їхній появі потрібно вставати і на своїй посаді вони можуть залишатися цілих дев’ять років. Мова йде про суддів Конституційного Суду, звіт про доходи яких було нещодавно оприлюднено на сайті найвищої судової інстанції країни. Тільки протягом 2010 року ці люди ухвалили три рішення, які змінили весь конституційний лад в Україні.

Так 8 квітня 2010 Конституційний Суд “благословив” так звану “коаліцію тушок” – індивідуальне членство депутатів у парламентській коаліції. Потім КС взагалі скасував таку умовність, як коаліція, повернувши до життя Конституцію 1996 року та давши президенту Віктору Януковичу повноваження Леоніда Кучми. Ну й наостанок судді відсунули парламентські вибори на осінь 2012 року, як того й хотіла чинна влада.

В рейтиг статків людей, які протягом року змінили країну, складений авторитетним київським виданням, потрапив і закарпатець, колишній голова Конституційного суду Андрій Стрижак. Його річний дохід – 535 тисяч гривень, в тому числі заробітна плата – 336 тисяч. Члени родини Стрижака заробили 116 тисяч гривень. На банківських рахунках екс-глави КС лежить 388 тисяч гривень, а на рахунках членів його сім’ї – 62 тисячі. В спільній власності родини Стрижака також знаходиться квартира площею 114 квадратних метрів, дачний будинок на 279 квадратів та земельна ділянка площею 0,12 гектарів. У сім’ї також є Mersedes-E з об’ємом двигуна 3500 кубічних сантиметрів та житловий будинок площею 300 квадратів.

Втім, на родині Стрижака варто зупинитися окремо. Син судді Андрій Андрійович Стрижак є депутатом Закарпатської облради від Партії регіонів. Його ім’я спливало у березні 2009 року в скандалі навколо розбитого під Ужгородом “Lamborghini” відомого футболіста Кахи Каладзе. Футболіст стверджував, що машину розбив сам Стрижак-молодший, який взяв її покататися. Але Закарпатська ДАІ швиденько “відмазала” суддівського сина від аварії.

А Стрижак-старший став суддею у рідному Закарпатті ще у 1978 році. У Верховний суд України він потрапив також ще за радянської влади – у 1988. І весь цей час працював лише у судовій системі, пише Українська правда.

zakarpatpost.net

 

Comments are closed.