У Закарпатській області буде розповсюджено 8 тисяч малинових браслетів з гаслом “Залишайся людиною”

14 червня в Ужгородському прес-клубі відбулося засідання, головною темою якого стала Національна кампанія, що закликає українців разом виступити проти насильства. У рамках кампанії по всій Україні буде розповсюджено 500 тисяч малинових браслетів з гаслом «Залишайся людиною». У її рамках кожен українець, одягнувши браслет, матиме змогу виступити проти насильства та засвідчити солідарність меті цієї акції.

У Закарпатській області кампанія стартувала саме 14 червня і триватиме аж до серпня, у її ході в краї буде розповсюджено понад більше 8 тисяч малинових браслетів.

Як розповіла Наталія Козакова, координатор проекту ЄС «Права дітей та жінок в Україні: комунікаційний компонент», браслетна кампанія триває вже другий рік поспіль. Українцям пропонують одягнути малинові браслети на зап’ястя, щоб сказати усьому суспільству свою позицію – проти насильства, у тому числі в сім’ї. «Сподіваємося, що ця акція допоможе зламати стіну мовчання, яка оточує домашнє насильство і подолати цю проблему», – каже Н. Козакова.

Маріанна Колодій, директорка Закарпатського обласного центру ґендерної освіти зазначила, що на Закарпатті браслети поширюватимуть близько 80 волонтерів упродовж 2 місяців у різних районах. Суть акції, за словами М. Колодій, полягає у тому, щоб привернути увагу громадян до насильства у сім’ї та суспільстві загалом. Волонтери не просто роздаватимуть браслети, але й нададуть фахову інформацію про цю проблему. А також роздаватимуть картки з усіма контактами, куди можуть звернутися закарпатці, які потерпають від насильства. Ці телефони не тільки для тих, хто постраждав, а й для тих, хто проявляє агресію, наприклад, щодо власних дітей. Психологи у такому разі допоможуть порадами, як подолати власну злість та агресію і не здійснювати насильство щодо своїх ближніх. (Ужгородський міський телефон довіри – 441317, тел. Центру соціально-психологічної допомоги – 638097. Заплановано також 14 тренінгів у літніх таборах для учнів і студентів на тематику попередження насильства.

Ганна Мелеганич, голова ГО «Мегасоціум» розповіла: «Наша організація вже має досвід участі у заходах, спрямованих на подолання насильства, тож наші волонтери знайомі з цією тематикою. Ми готові долучитися до кампанії розповсюдження браслетів та інформації на Закарпатті. Наша мета – сформувати у людей відчуття несприйняття насильства».

Світлана Домокош, спеціаліст Закарпатського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді повідомила, що фахівці Кризового центру постійно надають допомогу тим, хто став жертвою насильства – мешканцям усієї області. Але зараз Центр опинився під загрозою закриття чи перенесення у непристосоване місце. Установа перебуває в орендованому приміщенні, яке є власністю міськвиконкому. Починаючи з 2005 року на цілодобовому стаціонарі тут перебували 248 осіб, з них 152 – ужгородці.

Договір укладено до 2013 року, але мерією наразі поставлено питання про дострокове його розірвання. Влада обіцяє інше приміщення, але в ньому нема умов для проживання людей – ні ремонту, ні опалення, тоді як у попередньому приміщенні було здійснено ремонт за кошт держбюджету, – розповів начальник відділу організаційно-правової та кадрової роботи ЗОЦССДМ Тарас Сніцаренко. Кількість місць у Кризовому центрі – 10, тоді як реальна потреба – близько 200. Тут можуть перебувати люди, для яких це стає справді питанням життя і смерті та єдиним порятунком від насильства чи переслідування.

За даними досліджень, 44% українців стикались з насильством у сім’ї особисто, і близько 75% жертв різних форм насильства ніколи не звертались за допомогою. Насильство стає звичкою. І людині вже байдуже на кого підняти руку: на дорослого чи на дитину.

Кожен п’ятий чоловік вважає, що може застосувати силу проти дружини. Майже половина населення згодні, що батьки можуть бити своїх дітей.

Протягом літа в рамках кампанії понад 300 волонтерів будуть розповсюджувати браслети по всій країні серед перехожих. Акції та різноманітні публічні заходи пройдуть у більш ніж 15 українських містах.

zakarpatpost.net