Балога взявся за косу

14 червня у селі Велятино Хустського району Закарпаття пройшов фестиваль косарів. Першими за коси взялися міністр МНС Віктор Балога та його рідний брат, голова обласної ради Іван Балога. Коси їм позичили місцеві мешканці.
«Бачите, я ще знаю косити, ще не зовсім забув», – сказав Віктор Балога в бік селян, які спостерігали за процесом. Міністр скосив одну сотку землі.

«Я отримав задоволення, особливо коли спробував косити. Добре пам’ятаю, як це робиться, – сказав Іван Балога. – Сьогодні всі переходять на механізовані способи косіння, але забувати традиції дідів-прадідів не можна. Це вміння треба передавати з покоління в покоління».

Наймолодшому учаснику косіння Юрію Феєшу виповнилося 15 років, найстаршому – Івану Дівинцю – 76. У косінні вправлявся й турист, який приїхав відпочивати у сусіднє село Шаян із Києва.

За день велятинці скосили 50 сотих поля. Ввечері визначили кращого косаря. Ним став 15-річний Юрій Феєш. Він отримав у подарунок $300, вівцю і нову косу.

У змаганнях, хто найкраще укладе сіно, перемогла жителька Велятина Ольга Половка. Вона отримала $100. Найкраще виклепав косу Михайло Клопотар.

«Провести фестиваль вирішили, щоб заохотити людей відроджувати косіння. Перед святом подзвонили Віктору Балозі. Кажемо, буде в нас сільське свято – приїжджайте. Грошей від нього не просили. Та Балога подарував близько 2000 доларів. Частину роздали в подарунок найкращим косарям. Решту передали на школу», – розповіла Gazeta.ua організатор свята косарів Жанна Микитюк.

zaxid.net