Угорців Закарпаття внесуть до всесвітнього реєстру і дозволять голосувати на виборах в Угорщині

У середу 22 червня Жолт Шем’єн, угорський віце-прем’єр, що курує питання національної політики, в Будапешті в будівлі угорського парламенту перед журналістами зробив важливі заяви.

Перше. Він повідомив, що з вересня 2011 р. починається практична робота зі створення електронного всесвітнього реєстру угорців. Крім угорців, які проживають в самій Угорщині, а також у сусідніх з нею країнах Карпатського басейну, до реєстру будуть включені всі угорці, які проживають в розсіянні в еміграції у всіх без винятку країнах світу. Включатися в реєстр будуть навіть ті, хто не володіє угорською мовою, люди, що живуть за кордоном уже в третьому і навіть четвертому поколінні. Ж. Шем’єн повідомив, що для практичного складання реєстру угорський уряд має намір встановити зв’язок з 2500 угорськими організаціями різної спрямованості по всьому світу. У посланнях до них, крім угорської, будуть використані англійська, іспанська мови.

Очевидно, що складений реєстр дозволить угорцям результативніше використовувати в своїх національних інтересах угорську діаспору по всьому світу.

Друге. На відповідне питання журналістів угорський прем’єр відповів, що новим угорським громадянам, що отримали громадянство в полегшеному порядку за новим законом і проживають за кордоном, буде надано виборче право. Це було відомо вже давно. Нове, що сказав угорський віце-прем’єр – голосувати в угорський парламент закордонні угорці будуть за партійними списками. Як кандидати від окремих партій закордонні угорці – нові громадяни будуть включатися в листи цих партій.

zakarpattya.net.ua