Закарпаття: У селі Ракошино риболовля закінчилася сімейною поножовщиною

Сімейство 65-річного Золтана мало чим відрізняється від інших ракошинських родин. Годує майже усіх тут повсякденна селянська праця. Полегшувало життя хіба те, що на обійсті літнє подружжя мешкає разом з родиною 37-річного сина Олександра. А молодому і «розкрутитися» легше, та й по ґаздівству допоможуть. Сімейний старійшина алкоголем не зловживав, однак по святах міг пропустити чарку-другу. Він з тієї породи людей, на яких спиртне впливає не заспокійливо, а навпаки. Тоді й виникали проблеми… А ще в старого Золтана є неабияка пристрасть до риболовлі. Частенько газда вибирається з приятелями на Латорицю чи десь на ставок.

От і минулої суботи ракошинець з групою односільчан під вечір подався на водоймище. Звичайно, там посиденьки ніколи не обходяться без оковитої. За розмовами і жартами чоловіки не зчулися, як спустошили кілька пляшок. Чи клювало того надвечір’я гадати не будемо, та недільного світанку повернувся Золтан додому у дещо пригніченому стані, хоча наробив галасу, розбудивши усе сімейство. Потім з якимись претензіями став чіплятися до дружини та сина і невістки. Словесна перепалка швидко переросла у сварку з прокльонами і лайками.

Старий геть розійшовся. Олександр намагався заспокоїти батька, притримуючи його руками. На захист молодих стала й дружина Золтана. Однак це не допомогло — вогнище сімейного скандалу тільки розпалилося. І в якусь мить Золтан вихопив з риболовних снастей, які приволік зі собою, перочинний складаний ніж та встромив його в груди синові. Той зойкнув і зсунувся на землю. Щосили зарепетували жінки, піднявши на ноги сусідів. Одразу зателефонували на «швидку» та в міліцію. Невдовзі медики доставили Олександра в лікарню. Вчасне втручання людей у білих халатах врятувало життя потерпілому.

А ось з’ясуванням усіх обставин цієї справи керівництво Мукачівського райвідділу УМВС доручило старшому дільничному інспектору міліції Юрію Довгомелі, зоною обслуговування якого якраз і є Ракошино. «Шериф» збирає відповідні документи. Найімовірніше, проти Золтана буде порушена кримінальна справа у зв’язку із завданням тяжких тілесних ушкоджень. Отак на старість років літній чоловік знайшов собі великі проблеми…

— Ми постійно проводимо відповідну роботу щодо попередження насильства в сім’ї, — розповідає начальник служби дільничних інспекторів міліції Мукачівського РВ УМВС Василь Паук. — Зокрема, протягом першого півріччя ц.р. до адмінвідповідальності за насильство в сім’ї притягнули 68 осіб. На облік поставили 28 сімейних дебоширів. А всього їх у районі зареєстровано 76. Хоча згадана ракошинська родина раніше в поле зору міліції не потрапляла…

Михайло ПИСКАЧ, пенсіонер ОВС