Ректора УжНУ шантажують більше двох років?

Микола Вегеш заявляє, що знає, хто його підсиджує.

Про це заявив у інтерв’ю газеті Старий Замок ректор Ужгородського національного університету Микола Вегеш.

«Я не приховую цих фактів. Уже розповідав про них на вченій раді університету. Викликав мене перший заступник міністра Євген Сулима. Розмовляли з ним майже годину, після чого він мене запитує: «А ви б не могли написати заяву на звільнення? Ви ж погоджуєтеся, що міністр має визначати кадрову політику в освіті?…». Кажу: «Звичайно. Тільки знімайте мене наказом». Натомість Євген Сулима пропонує мені будь-яку посаду проректора, директора інституту тощо. Після моєї відмови він заявляє, що в такому разі міністерство змушене прислати в УжНУ перевірку. Щоправда, чомусь вона до нас так і не доїхала…», – розповів освітянин.

Ректор звернув увагу й на інші «ревізії», зокрема справу «неофашизму» та про нібито незаконне звільнення декана біологічного факультету: «Остання тривала тиждень, пройшла на високому рівні. Я підписав усі акти та погодився із вказаними незначними недоліками. Однак коли ці матеріали надали керівнику Державної інспекції навчальних закладів України, то її керівник, пан Бурлаков, не читаючи, написав виключно негативну резолюцію і і подав її міністру. І знову мені телефонує Євген Сулима та вкотре просить писати заяву на звільнення. Цього разу пропонує допомогти в приватизації квартири. Я відмовився, сказавши, що якщо є підстави мене звільняти – робіть це за відповідною процедурою, призначайте виконуючого обов’язки тощо».

За словами Миколи Вегеша, це триває останні два з половиною роки: «За цей час в університеті вже було близько 12 перевірок. Причому члени комісій і не приховували навіщо приїхали. Тому для мене кожен рік перебування на цій посаді як три в Афганістані. Знаю, що в міністерстві вже є кандидатура на мою посаду. Я питався у пана Сулими хто це має бути. Той сказав, що це таємниця. Однак я ж знаю прізвище цієї людини».

Як повідомляло Мукачево.net, уже кілька місяців областю ширяться чутки про об’єднання закарпатських вишів та про осіб, які є кандидатами на посаду ректора об’єднаного університету. Найчастіше лунають кандидатури декана стоматологічного факультету УжНУ Юрія Перести та ректора Закарпатського державного університета Федріа Ващука.

www.mukachevo.net