Верховний суд не поверне Бандері і Шухевичу звань Героїв України

Звання Героя у Бандери та Шухевича відібрали остаточно. Оскаржити рішення Вищого адмінсуду за нинішніми законами неможливо.

Степан Бандера і Роман Шухевич, яких напередодні позбавили звань Героїв України, вже не стануть Героями навіть через Верховний суд.

Як роз’яснили “Сегодня” у вищих юридичних колах, за нинішнім законодавством у Верховний суд можна звертатися тільки в тому випадку, якщо один або два Вищих суди винесли протилежні рішення по одній і тій же нормі.

Тобто якби ВАСУ, наприклад, вирішив у Бандери звання відібрати, а Шухевичу залишити, то в Верховний суд можна було б звертатися для того, щоб оскаржити будь-яке з рішень. Проте в нинішній ситуації рішення Вищого адмінсуду є остаточними.

Нагадаємо, 2 серпня Вищий адмінсуд України (ВАСУ) підтвердив рішення Донецького апеляційного суду про позбавлення лідера ОУН Степана Бандери та командира УПА Романа Шухевича звання Героя України.

У свою чергу президент Віктор Янукович прокоментував рішення суду, сказавши, що оцінювати історичних персонажів мають історики. За словами Януковича, “героїв ніхто не дає – героями стають люди”.

tsn.ua/