Закарпаття: За згвалтування неповнолітньої, закарпатець сяде на 14 років

[Total: 0    Average: 0/5]

Не знати, що очікує «на зоні» персонажа цієї кримінальної історії, молодого закарпатця, проте сидіти за гратами йому доведеться довгенько – аж чотирнадцять з половиною років.
20-річний житель одного із сіл Хустського району Юрій, незважаючи на молодий вік, уже встиг наробити «справ». У лютому 2010 року хлопець був засуджений вироком Хустського районного суду за справжній «букет» злочинів: грабіж, крадіжку, погрозу вбивством, незаконне поводження зі зброєю.

Одержав тоді три роки позбавлення волі. Проте далі суд поставився до юного «зека» гуманно й змінив йому вирок – з позбавлення волі на виправні роботи з відрахуванням частини заробітку в дохід держави.

Здавалося, хлопець мав би належно відреагувати на такий подарунок долі й Феміди та взятися за розум. Але не так сталося, як гадалося.

Того січневого дня в сільському Будинку культури були танці. Завітала туди й неповнолітня жителька села Оксана. Додому дівчина поверталася, коли вже стемніло – близько десятої вечора. І треба ж було такому статися, що потрапила дитина в чуже недобре око…

Юрій того дня добряче «прийняв на груди» разом із приятелями. Ввечері вийшов на вулицю покурити, і тут зауважив самотню перехожу. П’яному негіднику спало на думку розважитися з дівчиною…

Оксана була вже метрів за двісті від свого будинку, залишалося подолати лише дорогу біля сільського кладовища – і тоді вона була б у безпеці. Та раптом почула кроки позаду себе. Коли обернулася, зауважила силует чоловіка.

Більше людей на стемнілій дорозі не було, тож дівчина не на жарт злякалася. Тільки-но витягнула мобільний телефон, аби подзвонити матері, як незнайомець раптом накинувся на неї, приставивши щось гостре до горла.

Як з’ясується пізніше, це була звичайна гілка. Проте залякана жертва подумала, що це ніж і ледь не втратила зі страху свідомість. Саме на такий ефект і розраховував нападник.

Затуливши жертві долонею рот і наказавши мовчати, бо інакше вб’є її, ґвалтівник потягнув дівчину до ялинок у бік кладовища…

…Вдома Оксана про все розповіла батькам, які вже її шукали по селу. Вони відвезли доньку до лікарні й звернулися із заявою в міліцію. А що ґвалтівник? Протверезівши і зрозумівши, що серйозно влип, Юрій втік до знайомих у сусідній район. Там його й затримали працівники міліції.

Правоохоронці порушили за цим фактом кримінальну справу за ст. 152 ч.4 Кримінального кодексу України («Зґвалтування неповнолітньої»). Під час судового засідання підсудний спробував клеїти дурня.

Стверджував, нібито просто вирішив провести дівчину додому, а вона сама дорогою стала залицятися до нього, от вони трохи покохалися, цілком добровільно…

Проте вся ця «комедія» була спростована зібраними у справі доказами. Обставинами, що обтяжували вину підсудного, стали перебування ним на момент скоєння злочину в стані алкогольного сп’яніння, попередня судимість і негативна характеристика за місцем проживання.

Тож за скоєння злочину 20-річного Юрія засудили майже до максимальної міри за цією статтею – 14 років і 6 місяців позбавлення волі. До основного покарання увійшла й частина не відбутого попереднього ув’язнення.

Засуджений подав апеляцію на вирок, яку розглянула у серпні цього року колегія суддів Апеляційного суду Закарпатської області. Ухвалою суду апеляційну скаргу засудженого хустянина залишено без задоволення, а попередній вирок – без змін.

СЗГ УМВС України в Закарпатській області

 

Comments are closed.