Артисти, яких примусово виселили з готелю в Німеччині, повертаються в Україну

Члени збірного колективу оркестру Харківського театру опери та балету та Галицького академічного хору, що потрапили в неприємну ситуацію з вини німецької фірми, повертаються в Україну.

“Перший автобус з українськими артистами станом на 8:00 п’ятниці прибув до Львова. Три інших автобуси – на кордоні з Україною”, – повідомив прес-секретар МЗС Олександр Дікусаров.

За його словами, у Німеччині залишилося п’ятеро артистів, які планують вирішувати питання, пов’язані з відшкодуванням їх перебування на території цієї країни з боку компанії-організатора.

У зв’язку з цим послу України в Німеччині доручено не просто підтримувати зв’язок з українськими громадянами, а надавати всю необхідну допомогу та вирішувати питання відшкодування тих витрат, які вони понесли, а також займатися питанням контактів із цією організацій.

Дікусаров також зазначив, що у п’ятницю в МЗС України буде запрошений німецький консул в Україні, і в рамках цієї розмови буде викладена стурбованість української сторони у зв’язку з даною ситуацією.

Дікусаров додав, що “важко уявити, щоб сталася дзеркальна ситуація, і в неї потрапили 150 громадян Німеччини, а влада була б осторонь і не втручалася б у цей процес. Тому, в даному випадку, ми вважаємо за необхідне повідомити німецькому консулу про нашу стурбованість цією ситуацією”, – підкреслив Дікусаров.

***

140 українських артистів у середу, 7 вересня, примусово виселили з готелю у Франкфурті-на-Одері. Вони повинні були із 29 серпня по 15 вересня перебувати в Німеччині з метою виступів у Берлінському соборі.

Німецька фірма, яка є організатором концертів трупи у Берліні, заявила про своє банкрутство. Вона відмовилася заплатити музикантам за виступи та оплатити їхнє повернення додому. Як повідомили в Харківському театрі, компанія також не заплатила за проживання артистів у готелі.

Протягом дня артисти перебували під опікою Червоного Хреста, їм було надане харчування. У четвер вранці чотири автобуси з українськими артистами виїхали із Франкфурта-на-Одері в напрямку німецько-польського кордону для повернення в Україну.

ua.korrespondent.net

Comments are closed.