Незабаром Ужгородський район матиме затверджену схему екомережі

[Total: 0    Average: 0/5]

Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області готує матеріали на розгляд сесії Ужгородської районної ради щодо затвердження схеми екомережі Ужгородського району, яка відбудеться наприкінці вересня, – повідомили у прес-службі Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області. Такі схеми уже затверджені у чотирьох (Свалявському, Тячівському, Хустському, Перечинському) районах області.

За словами начальника держуправління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області Андрія Погорєлова, Загальнодержавна програма формування національної екологічної мережі України на 2000-2015 роки затверджена Законом України  від 21.09.2000 р. № 1989-III та розпорядженням Кабінету Міністрів України “Про затвердження Національного плану дій з охорони навколишнього природного середовища на 2011-2015 роки”.

– Фундаментальні засади Програми базуються на рекомендаціях Всеєвропейської стратегії збереження біологічного та ландшафтного різноманіття (1995 р.) щодо формування Всеєвропейської екомережі як єдиної просторової системи. В області з 2006 р. діє Програма розвитку екомережі до 2020 року та План заходів, спрямованих на розвиток регіональної мережі територій та об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення на території Закарпатської області на період 2009-2013 років. У поточному році держуправлінням здійснюються заходи, спрямовані на виконання згаданих Програми та Плану. Зокрема, нещодавно на карті області з’явилися нові природоохоронні територій – у Мукачівському, Свалявському та Ужгородському районах. Наразі провідні науковці краю разом із спеціалістами держуправління працюють над вивченням питання щодо заповідання інших унікальних території Закарпаття. Створення нових природно-заповідних об’єктів насамперед спрямовано на охорону й збереження біологічного та ландшафтного різноманіття, природних екосистем та видів рослин і тварин, занесених до Червоної книги України, – зазначає головний еколог області.

Схему екомережі Ужгородського району , а також й решти районів можна переглянути на веб-сайті держуправління у рубриці “Природно-заповідний фонд Закарпатської області”.

zakarpattya.net.ua

Comments are closed.