Побачив світ перший номер «Наукових Записок Богословсько-історичного дослідного центру імені архімандрита Василія (Проніна)»

[Total: 0    Average: 0/5]

10 вересня у Мукачівському Свято-Миколаївському монастирі під час міжнародної науково-практичної конференції до 100-річчя з дня народження архімандрита Василія (Проніна) – «Архiмандрит Василiй (Пронiн): наукова спадщина i духовний внесок у розвиток релiгiйної думки на Закарпаттi» відбулася презентація першого випуску «Наукових Записок Богословсько-історичного дослідного центру імені архімандрита Василія (Проніна)». Про це повідомили в прес-службі Мукачівської єпархії УПЦ (МП).

Наукові Записки БІНДЦ – це своєрідний підсумок наукової роботи центру за рік. Крім наукових конференцій, друку книг, наукових статей, загальних зборів, які проводяться БІНДЦом одним із пріоритетних завдань центру є випуск систематичного наукового збірника де б декларувалися всі наукові здобутки та розробки наукових співробітників. Обсяг “Записок” склав 275 друкованих сторінок.

Наукові Записки БІНДЦ розділяються по рубриках “Богослов’я”, “Історія”, “Публікація джерел”, “Пам’ятні дати та знакові події”, “Рецензії БІНДЦ”, “Книги БІНДЦ”, “Про авторів”.

Богословсько-історичний науково-дослідний центр імені архімандрита Василія (Проніна) був створений з благословення Високопреосвященнішого архієпископа Мукачівського і Ужгородського Феодора у вересні 2008 року в 97-му річницю з дня народження відомого богослова і вченого, подвижника благочестя Православної церкви на Закарпатті в XX столітті, духівника Свято-Миколаївського жіночого монастиря, архімандрита Василія (Проніна). Дослідницький центр було створено за ініціативи кандидата історичних наук, доцента кафедри історії України УжНУ Юрія Данильця та кандидата богослов’я, ієрея Олександра Монича.

Директором центру є Юрій Данилець, вченим секретарем – отець Олександр Монич. БІНДЦ сьогодні нараховує 7 наукових співробітників. Сьогодні БІНДЦ має свою чітко сформовану структуру та статут, офіційні печатку, бланк тощо. Богословсько-історичний дослідний центр є першим подібним проектом в Мукачівській єпархії. Мета центру полягає, перш за все, в дослідженні та вивченні богословсько-історичної спадщини архімандрита Василія (Проніна), яка на даний час скрупульозно вивчається. Наукові та богословські праці, публікації, статті різних років подвижника різносторонньо розкривають повноту Православ’я. Його наукові та богословські праці на сьогоднішній день залишаються неперевершеними. Наукові ідеї отця Василія в сфері богослов’я, математики, фізики та археології вражали у свій час наукову спільноту не лише України.

Завдання, які стоять перед дослідниками, торкаються різних сфер богословсько-історичного простору. Перш за все, це планомірні та систематизовані дослідження історичного минулого православ’я на Закарпатті; формування, розвиток та життя Православної церкви у різні історичні періоди; богословська думка та її представники у в цьому краї. В центрі імені Василія (Проніна) проводяться дослідження з агіографії, агіології, еортології, гімнографії та в інших напрямках, які торкаються Православної церкви на Закарпатті.

zakarpattya.net.ua

Comments are closed.