На Закарпатті засуджено членів міжнародного злочинного угруповання за контрабанду автомобілів

[Total: 0    Average: 0/5]

Ужгородський міськрайонний суд визнав винними та засудив до 1,6 років позбавлення волі мешканця Івано-Франківської області та двох його спільників – громадян Польщі та Німеччини.

У 2010 році міжнародне злочинне угруповання незаконно перемістило через державний кордон України 17 автомобілів іноземного виробництва загальною вартістю понад 4,6 млн. гривень.

Встановлено, що організатор злочинного угруповання підшукував в Україні покупців іноземних автомобілів. Щоб не сплачувати митні платежі, його спільники переміщували транспортні засоби через державний кордон за підробленими документами в режимі «тимчасового ввезення».

Наприкінці минулого року співробітники СБУ затримали громадянина Польщі, який намагався контрабандно ввезти автомобіль у пункті пропуску «Лужанка» Берегівського району. У грудні того ж року було попереджено спробу громадянина Німеччини перемістити іноземну автівку до нашої держави.

У лютому ц.р. у пункті пропуску «Тиса» Ужгородського району співробітники СБУ затримали організатора контрабандного каналу переміщення транспортних засобів.

У березні ц.р. кримінальну справу з обвинувальним вироком було скеровано до суду.

Згідно з його рішенням, три транспортні засоби німецького виробництва вартістю понад 1,1 млн. гривень були конфісковані на користь держави. Інші 14 автомобілів, які зловмисники встигли реалізувати, також підлягають вилученню.

У результаті функціонування цієї протиправної схеми через несплату податків та обов’язкових митних платежів держава недоотримала понад 3 млн. гривень.

Цю суму за рішенням суду, прийнятим на підставі цивільного позову органів прокуратури на звернення слідчих УСБУ, засуджені зобов’язані сплатити у дохід держави, повідомили zakarpatpost.net у прес-центрі СБ України.

Comments are closed.