Укладено першу угоду з Митним союзом

[Total: 0    Average: 0/5]

Минулого четверга, 22 вересня, Україна та Митний союз домовилися про безмитний експорт українських сталевих і нержавіючих труб до кінця року до країн союзу – основні ринки збуту для продукції “Інтерпайпа” і Centravis, пише “Комерсант-Україна” у публікації “Митний союз видно в трубу” .

Україна і Митний союз регламентували обсяг безмитного експорту сталевих і нержавіючих труб на IV квартал, розповів уповноважений Кабміну з питань дерегуляції господарської діяльності Михайло Бродський, який представляв Україну на переговорах. За його словами, в найближчі три місяці повинні бути узгоджені договори і на 2012 рік – очікують, що квота буде встановлена ​​виходячи з річних обсягів поставок у попередні роки.

Безмитно експортувати продукцію зможуть найбільші виробники сталевих (“Інтерпайп”) і нержавіючих труб (холдинг Centravis). З 1 жовтня по 31 грудня квота становитиме 65 тис. тонн для Росії, 18 тис. тонн – Білорусі, 14 тис. тонн – Казахстану. Для інших виробників до 2015 року діють мита в 19,4-37,8%.

Для “Інтерпайпу” і Centravis країни ТС – найбільші ринки збуту, які займають близько третини їхнього експорту. За даними “Держзовнішінформ”, в I півріччі “Інтерпайп” експортував у Росію 169 тис. тонн труб на суму $ 201 млн, до Білорусі – 33 тис. тонн ($ 40 млн), Казахстан – 27 тис. тонн ($ 34 млн). Centravis поставив 2,3 тис. т ($ 29 млн) в РФ і 0,19 тис. тонн ($ 2,2 млн) до Білорусі.

Згідно з міжурядовою угодою між Україною і Росією, “Інтерпайп” мав квоту на безмитні поставки продукції, для Centravis мито становило 9,9%.Однак, з наступного року умови роботи обох компаній могли значно погіршитися – термін угоди для “Інтерпайпу” закінчувався в цьому році, а щодо імпорту продукції Centravis на територію ТЗ міністерство промисловості і торгівлі РФ у вересні почало розслідування.

У Кабміні тоді вважали, що Україна може домогтися скасування мит.

Зазначимо, Росія є найбільшим ринком збуту для українських виробників нержавіючих труб, найбільшим з яких є холдинг Centravis сім’ї Атанасова.

gazeta.ua

Comments are closed.