Словаки вслід за угорцями видаватимуть біометричні дозволи

[Total: 0    Average: 0/5]

Генеральне консульство Словацької Республіки в Ужгороді услід за Генконсульством Угорщини в Ужгороді найближчим часом видаватиме біометричні дозволи на перетин кордону в режимі місцевого прикордонного руху (угорська установа такі дозволи видає з 5 вересня цього року).

Про це директор регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень в місті Ужгороді Світлана Мітряєва повідомила в ІА «Укрінформ» під час презентації результатів дослідження візової практики країн-членів ЄС та Шенгену.
Таке дослідження здійснювала Міжнародна громадська ініціатива консорціуму експертних організацій та аналітичних центрів «Європа без бар’єрів» (Київ-Брюсель-Варшава-Одеса-Харків-Донецьк-Луцьк-Львів-Ужгород), до складу якої входить і Регіональний філіал Національного інституту стратегічних досліджень в м. Ужгород.  

Світлана Мітряєва також представила результати дослідження практики видачі віз Генеральним консульством Угорської Республіки в. Ужгороді, Консульством Угорської Республіки в м. Берегово та Генеральним консульством Словацької Республіки в м. Ужгороді. Так, експерт звернула увагу на те, що в Закарпатському регіоні вже декілька років діє інструмент місцевого прикордонного руху.

Зокрема, за словами С. Мітряєвої, у червні цього року було підписано Угоду про внесення змін до Угоди між Україною та Словацькою Республікою про місцевий прикордонний рух, згідно з якою збільшено термін безперервного перебування громадян обох країн у прикордонних зонах держав з 30 до 90 днів, зменшено термін розгляду заяв громадян про оформлення зазначених дозволів з 60 до 30 днів та відмінено оплату за видачу видачу цього документу, який видаватиметься безкоштовно, чого, до речі, немає в аналогічних угодах з Україною та Польщею. Такі важливі практичні кроки стали можливими також завдяки синергетичним зусиллям експертів, громадянського суспільства, органів державної влади та місцевого самоврядування, Міністерства закордонних справ, Посольства України в Словацькій Республіці.

Загалом за результатами п’ятої хвилі моніторингу показники видачі віз у консульствах країн ЄС в Закарпатській області, за словами С. Мітряєвої, залишаються “на стабільно високому рівні”, що забезпечило їм високі позиції у рейтингу консульств країн ЄС.

rionews.com.ua

Comments are closed.