США дали Україні 60 млн дол. на ліквідацію високозбагаченого урану

США виділять Україні понад 60 млн доларів на ліквідацію високозбагаченого урану й будівництво дослідницької ядерної установки.

Як сказано в повідомленні Державного департаменту США, вчора, 26 вересня, в Нью-Йорку державний секретар Штатів Хілларі Клінтон та міністр закордонних справ Костянтин Грищенко підписали меморандум про взаєморозуміння в ядерній співпраці безпеки.

Згідно з документом, Україна зобов’язується до березня 2012 року, до наступного саміту з ядерної безпеки, позбутися всіх своїх запасів високозбагаченого урану.

США у свою чергу зобов’язуються надати Україні фінансову і технічну допомогу, щоб сприяти ліквідації високозбагаченого урану і модернізації українських цивільних ядерних дослідницьких об’єктів.

Штати сприятимуть перетворенню цих об’єктів для роботи з більш безпечним низькозбагаченим ураном і будівництву в Україні сучасної дослідницької ядерної установки “Джерело нейтронів”.

Передбачається, що зазначена установка буде виробляти понад 50 різних медичних ізотопів для лікування раку та інших захворювань.

Узгодження всіх етапів будівництва установки очікується до березня 2012 року, а повне введення її в експлуатацію – до 2014 року.

Нагадаємо, 12 квітня 2010 року під час візиту в США Янукович заявив про намір України позбутися високозбагаченого урану за технічної і фінансової допомоги США.

У квітні 2011 року Україна задекларувала намір в 2010 році вивезти 106 кг високозбагаченого урану, а весь високозбагачений уран – до квітня 2012 року.

www.ukranews.com