До кінця тижня Ужгород матиме півтисячі соціальних «автономок»

Місто прощається з централізованим теплом і переймається підвалами в багатоповерхівках та котельнями для шкіл і садочків.

Місто готується до холодного сезону – на позачерговому засіданні Ужгородського виконкому обговорювали те, з чим йдемо у зиму. Уперше Ужгород зустріне холоди цілком позбавленим централізованого опалення. Це крок водночас і вимушений, і стратегічний. Адже система теплопостачання була повністю розбалансована й місто, не маючи можливості утримувати великі неефективні котельні, запроваджує нову схему постачання тепла. Процес цей – складний і багатоетапний. Як зазначив на засіданні виконкому міський голова Віктор Погорєлов, “перевести велике місто на нову систему опалення за кілька місяців – практично неможливо, але ми робимо неможливе”.

Проблем, звісно, не бракує. Так, як поінформував начальник Управління міського господарства Іван Крайниківський, найбільше занепокоєння викликає стан під’їздів і передовсім підвалів у багатоквартирних будинках. Усього на обслуговуванні ЖРЕРів перебуває 1111 будинок. Стан мереж у підвалах подекуди просто катастрофічний, є виливи, і при морозі такі будинки стануть аварійними. Цій проблемі, а також утепленню підвалів і під’їздів, зокрема стану вікон і дверей наказано приділити першочергову увагу. Але вже зараз на виконкомі керівникам кількох ЖРЕРів висловили незадоволення їхньою роботою, отримали догани й в управлінні міського господарства – як охарактеризував мер, за несистемну працю.

Водночас в місті добігає завершення черговий етап облаштування індивідуального електричного опалення бюджетним коштом – станом на вівторок його встановили в 419 оселях (торік у грудні таке тепло від міста вже отримали у понад 80 квартирах). Бюджетних призначень є на 500 помешкань, і до кінця тижня всі ці квартири вже матимуть опалювальні системи; водночас комісія розглядає заяви від городян і визначає наступні адреси, за котрими місто допоможе обладнати електричне опалення тим, хто має на це право згідно з відповідним Положенням.

Котельні, від яких опалюються медичні заклади, переважно готові, завершуються роботи на найбільшій – міської лікарні, котра опалює 6 корпусів медичного містечка на БАМі. Що ж до котельні, яка постачає тепло в дитячу лікарню, то вона два роки працювала без уведення в експлуатацію, потрібно оформити документи. Міський голова наголосив на відповідальності за стан підготовки закладів, а також дав доручення з’ясувати, чи нема проблем з опаленням і установ обласного та державного підпорядкування, розміщених у місті. Щодо закладів культури, то всі вони готові до опалювального сезону.

Практично всі наявні котельні й закладів освіти уже підготовані для запуску. Найбільше роботи – з системами опалення шести шкіл і садочків. Усі проблемні моменти на контролі, місто робить все, аби бути готовим до настання холодної пори.

Також міський голова доручив прозвітувати про стан відомчих будинків і гуртожитків та з’ясувати, чи все гаразд у кооперативних будинках та ОСББ. Віктор Погорєлов наголосив, що зараз підготовка до зимового періоду – тема №1 для міської влади.

На виконкомі знову наголосили: місто прощається з централізованим теплопостачанням. Понад 95% помешкань Ужгорода мають індивідуальне тепло, процес його облаштування бюджетним коштом самотнім малозабезпеченим громадянам триває, решті ж слід самостійно подбати про те, як опалюватимуться їх оселі, – повідомили zakarpatpost.net у прес-службі міської ради.