“Закарпатгаз” оштрафували на 25 тис.

Закарпатське обласне територіальне відділення Комітету оштрафувало публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Закарпатгаз» на 25 тис.грн за зловживання монопольним становищем.

Як показало розслідування, Товариство встановило економічно необґрунтовану вартість послуг з видачі технічних умов (ТУ) на підключення споживачів до газорозподільної мережі. Так, за період з 01.04.2010 року по 01.07.2011 року вартість послуги з видачі технічних умов на газифікацію для населення зросла в 2,7 раз, вартість послуги з видачі технічних умов для встановлення побутового лічильника в 2,1 рази, що відповідач пояснює збільшенням витрат часу на оформлення та виготовлення документів.

Оскільки Товариство не надало обґрунтованих пояснень результатів хронометражних спостережень на проведення тих чи інших робіт, що підтверджують збільшення витрат часу на оформлення та виготовлення ТУ, такі доводи не мають економічного обґрунтування.
Внаслідок технологічних особливостей виробництва, Товариство єдине в області надає послуги з видачі технічних умов на підключення до розподільних газопроводів, і не має конкурентів на цьому ринку.

Відділення визнало такі дії підприємства зловживанням монопольним становищем та зобов’язало ПАТ «Закарпатгаз» припинити порушення і привести свою діяльність у відповідність до вимог законодавства.

rionews.com.ua