В Ужгороді молодь каже, що влада її не чує

28 вересня представники молодіжних організацій Ужгорода та місцеве керівництво зібрались на позачергове засіданя молодіжної громадської ради при Ужгородській міській раді.

Нагадаємо, нещодавно молодіжними активістами була ініційована акція “Рік без молоді”, в рамках якої від міської влади вимагали визнати 2011-ий  роком без молоді і перенести його на 2012-ий, а також зняти з посади голови молодіжної ради заступника мера Ужгорода Володимира Фленька, а саму посаду зробити виборчою.

На засіданні молодіжної ради чиновники повинні були надати чітку відповідь молодіжним організаціям стосовно висловлених ними претензій. Лист-звернення молодіжних активістів зачитував  Володимир Кенсіцький, якому, очевидно, перепало на горіхи від мера за те, що молодь висловила своє “фе” владі. До слова, пан Фленько на засідання не прийшов, залишивши Володимира Кенсіцького дорікати молоді, чому вони критикують місцеве керівництво, якщо самі, начебто, і не просили ніякої підтримки для проведення молодіжних заходів. З цим молодіжні організації посперечалися, оскільки звертались до міської ради неодноразово.
 
Пан Кенсіцький в якості виправдання зачитав рішення виконкому, в якому поскаржився, що на молодіжні проекти виділили малу кількість коштів — 30 тисяч гривень. А  юним активістам з усіма своїми вимогами (зняти Фленька з голови ради, затвердити план заходів на наступний рік та ін.) порадив звертатись до депутата від партії “УДАР” Ростислава Буланова, котрий був присутній на засіданні ради  та  відстоював інтереси молодіжних громадських організацій. Володимир Кенсіцький пояснив це тим, що молодіжна рада не вправі виносити такі проекти на засідання міськвиконкому .

Виникає запитання, навіщо ж тоді потрібен такий орган як молодіжна рада та управління, якщо вони відхрещуються від своїх обов’язків, перекладають власні зобов’язання на депутатів, не можуть винести жодного питання на голосування міськвиконкому та абсолютно незацікавлені у співпраці  з молоддю?

Ініціатор акції “Рік без молоді” Роман Сарканич розповів: “На жаль,  мушу констатувати, що засідання молодіжної ради перетворилося на фарс. Зі слів Володимира Кенсіцького я зрозумів, що молодіжна рада існує лише  номінально і не має ніякого впливу ні на виконком, ні на відповідне управління. Щодо конструктивних пропозиції з приводу нового плану заходів на 2012-й рік і щодо перенесення року молоді на наступний, ми почули, що ні рада, ні відділ у цьому допомогти не можуть, мовляв, “звертайтесь до депутатів”. Тож навіщо нам тоді таке управління?”.

Comments are closed.