Волонтери проекту «Друг» допомагають неповносправним дітям Ужгорода відчувати повноту життя

Проект реалізовується на базі ЗОШ №20, де вперше в Ужгороді впроваджено інклюзивне навчання (діти з особливими потребами навчаються у звичайній школі).

Історія волонтерського руху дуже давня і тривала. Термін волонтерство за своїм змістом означає – безкорислива допомога або поведінка, побудована на альтруїзмі. Соціобіологи вважають, що ген альтруїзму був сформований в процесі філогенезу і став найнеобхіднішою детермінантою соціальної стабільності. Проявляючи альтруїзм до генетично близьких людей, допомагаємо збереженню людського генофонду.

Альтруїзм – це соціальна риса особистості, яка, ставши її ціннісною орієнтацією, визначає життєву позицію людини визначається як гуманістичну. Суб’єктивно альтруїзм проявляється в почутті симпатії, орієнтує людину на надання допомоги іншим. Емпатія – одна із причин бажання допомогти іншим. Вона полягає у тому, що, розділяючи душевні страждання, безкорисливо допомагаючи іншим, людина усуває джерело власних неприємних відчуттів.

«Асоціація соціальних працівників», членами якої є викладачі кафедри соціології та соціальної роботи факультету суспільних наук УжНУ, реалізовують проект «Друг» за підтримки Карпатського фонду та голландської благодійної організації СКАN. Мета цього проекту: популяризація волонтерського руху та отримання практичних навичок з даної роботи.

У якості волонтерів залучено студентів УжНУ, які в майбутньому отримають спеціальність «соціальний працівник». Проект реалізовується на базі ЗОШ №20, де вперше в Ужгороді впроваджено інклюзивне навчання (діти з особливими потребами навчаються у звичайній школі). Волонтери намагаються допомогти дітям активніше інтегруватись у суспільне життя, зробити його цікавішим, веселішим.

Зокрема, в рамках проекту «Друг» діти з особливими потребами вже відвідали Музей меду в Мукачеві, відсвяткували разом День міста Ужгорода. Попереду ще багато спільних заходів, які будуть з посмішками згадувати діти, – повідомила керівник волонтерів проекту, старший викладач кафедри соціології і соціальної роботи УжНУ Оксана Смук.

zakarpatpost.net