На Закарпаття прибув президент Угорщини Пал Шмітт

[Total: 0    Average: 0/5]

У неділю, 2 жовтня, на Закарпаття з ознайомчим візитом прибув Президент Угорщини Пал Шмітт.У складі закарпатської делегації главу сусідньої держави вітали голова Закарпатської ОДА Олександр Ледида, його заступник Володимир Приходько, заступник голови облради Андрій Сербайло, ужгородський міський голова Віктор Погорелов.

Угорську сторону представили – посол Угорщини в Україні Мігай Баєр, керівник Служби зовнішніх справ Мартон Вайна, Президент Державного українського самоврядування в Угорщині Ярослава Хортяні, Генконсул Угорської Республіки в Ужгороді Йожеф Бачкаї.

Президент Угорщини Пал Шмітт у Закарпаття приїхав вперше. Сам гарант відзначив – візит на Закарпаття є дуже символічним, адже саме в цьому регіоні проживає найчисленніша громада угорців в Україні:

– Є три речі, які привели мене сюди: мир та злагода територій та громад, по-друге, динамічний розвиток угорсько-українських відносин, по-третє – численна діаспора угорців, що проживають на Закарпатті. Хочу окремо подякувати Вам, пане голово, – звернувся до Олександра Ледиди Пал Шмітт, – за всі зусилля, яких докладає місцева влада задля комфортного життя кожної громади.

Також Президент Угорщини відмітив, що вже мав нагоду зустрітись з Президентом та Прем’єр-Міністром України, й переконався: розвиток міждержавних відносин є майже безперешкодним. Пал Шмітт також наголосив: Угорщина підтримує євроінтеграцію України та робить усе можливе задля лібералізації візового питання.

Очільник Закарпаття Олександр Ледида, звертаючись до угорських партнерів, відзначив: українсько-угорські стосунки розвиваються не тільки на рівні транскордонного співробітництва сусідніх регіонів, а й на рівні держав:

– Днями на Закарпатті засідала спільна міжурядова комісія. Піднімались кілька важливих питань: спрощення візового режиму, розбудова кордону, розробка спільної програми охорони Тисянської низовини. Відрадно те, що обидві сторони відмітили – усі проблеми отримали ефективне вирішення. Сподіваюсь, спільні зустрічі, зокрема, як і сьогоднішня, сприятимуть активізації розвитку партнерських відносин.

Про динаміку українсько-угорських стосунків говорять і цифри: лише за 6 місяців 2011 року зовнішньоекономічний оборот між Угорщиною та Україною зріс на 34%.

Обговорили також питання освіти, а саме – можливість угорської молоді складати іспити до вишів на рідній мові. Олександр Ледида зазначив: такі питання неодноразово піднімались й закарпатськими нацменшинами, і обговорювалися в обласній раді, але остаточне рішення може прийматись лише на державному рівні. Керівник краю пообіцяв підняти це питання перед Президентом України.

Президент Угорщини Пал Шмітт перебуватиме на Закарпатті два дні. У планах – відвідати з робочими поїздками Мукачево, Берегово, Тячів та Виноградів.

zakarpattya.net.ua

 

Loading...

Comments are closed.