На базі басейну Ужгородської гімназії запрацювала Школа плавання

Уже третій день на базі басейну Ужгородської гімназії тривають заняття Школи плавання.

У місті і за його межами існують комерційні басейни, та для звичайної ужгородської родини занадто дорого профінансувати навчання дітей плаванню – сплачувати за відвідування басейну і тренеру, це близько 50 гривень за одне заняття. Басейн гімназії не працював близько чотирьох років. Тепер його відновили і організували безоплатне навчання дітей плаванню.
 
Аби організувати Школу плавання, слід було в першу чергу владнати справи басейну, передовсім з котельнею, яка здійснює підігрів води. Відтак для того, аби з дітьми займалися фахові тренери, потрібно було розширити склад ДЮСШ, що було непросто в нинішніх складних фінансових умовах. Для цього в ДЮСШ добавили додатковий напрямок водних видів спорту, ввели три тренерські ставки, і зараз з дітьми займаються професійні наставники. Було знайдено фахових тренерів, які вже тривалий час змушені були займатися іншими справами, адже водний спорт в Ужгороді зупинився вже років 20 тому.

У Школі плавання розпочали набір дітей з 4-го класу, адже саме їх зросту за нормативами відповідає глибина басейну. Одночасно в Школі може проходити навчання близько трьохсот дітей. Водночас, як повідомили Закарпаття онлайн в прес-службі Ужгородської міської ради, є намір розвивати цю програму й на базі ЗОШ №20, адже там глибина басейну дозволяє займатися і малечі з першого класу.

Найважливіше у цьому проекті – вийти із ситуації, коли ужгородські діти практично не мають змоги навчитися триматися на воді. А в перспективі на базі Школи створюватимуться і групи власне спортивного напрямку. Як наголосив голова Федерації водних видів спорту Закарпатської області Роберт Левицький, котрий доклав чимало зусиль до організації Школи плавання, такий проект в перспективі посприяє відродженню водних видів спорту в краї – мрією є відновити закарпатську школу плавання та водного поло.

Тим часом у басейні діти із захватом навчаються триматися на воді. Як розповідає тренер Наталія Колечко, комусь це дається легше (є школярі, які починають плавати і з першого тренування), а декому потрібен час, аби подолати страх перед водою. “Але нема дитини, яку б не можна було навчити плавати!”, – каже наставник, котра опікується вже півсотнею учнів Школи плавання.

У школярів вирують емоції, задоволені й батьки, котрі очікують на своїх дітей “на березі”. Заняття проходять у час після уроків. У вечірній час в гімназії діють комерційні групи, завдяки яким заклад заробляє на утримання басейну. Але пріоритет – саме дітям, їх безоплатним заняттям. Набір у групи навчання плаванню триває, адже мета Школи – навчити всіх ужгородських дітей триматися на воді.

http://zakarpattya.net.ua/

Comments are closed.