На Закарпатті спостерігається зростання захворюваності ГРВІ на 20%

До подолання епідемпорога на Закарпатті ще далеко, та зростання захворюваності ГРВІ на 20% уже спостерігається.

Заступник головного лікаря обласної СЕС Світлана Піца каже, що впродовж останнього тижня з ГРВІ до лікарів звернулося 1700 закарпатців, хоча про грип наразі не йдеться – поки циркулюють аденовіруси та парагрип. Основна маса хворих – діти (1162 осіб). “Аналіз попереднього холодного сезону свідчить, що найбільше недужих спостерігалося в кінці грудня, а потім у січні–лютому. Перебіг епідемії був помірний, на щастя, обійшлося без летальних випадків”, – каже Світлана Миколаївна.

За інформацією Центру грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій, прогнозовано в сезоні 2011–2012 рр. на Закарпатті може занедужати 75 тисяч осіб – 6% населення. Гулятимуть переважно такі віруси: А/California (H1N1), A/Perth (H3N2), B/Brisban. Найімовірніше, домінуватиме другий, бо інші циркулювали попереднього сезону, тож до них у людей ще міг зберегтися імунітет.

Найнадійнішим способом уберегтися від грипу, звісно, є вакцинація, запевняють лікарі. Щоб вона подіяла, щепитися треба вже – у розпал епідемії це не матиме ніякого сенсу, бо на вироблення повноцінного імунітету потрібен місяць, крайній мінімум – 2 тижні. Але оскільки такі щеплення належать до рекомендованих, а не обов’язкових, то більшості бажаючих доведеться купувати вакцини за власні кошти. Хоча, згідно з розпорядженням голови ОДА, райдержадміністрації й міськвиконкоми мають передбачити кошти на протигрипозні вакцини для груп високого епідемічного (медики, педагоги, працівники сфери торгівлі й обслуговування тощо) та медичного ризику діти та дорослі, які перебувають в інтернатах закритого типу, вагітні, діти та дорослі з хронічними захворюваннями). З обласного бюджету на такі потреби очікують до 70 тис. грн. За словами лікаря кабінету щеплень Ужгородської міської дитячої поліклініки Наталії Метенканич, цьогоріч для профілактики грипу рекомендовані вакцини “Флюарикс” (Німеччина), “Інфлувак” (Нідерланди), “Грипповак”, “Гриппол Плюс” (Росія), “Ваксігрип”, “Інтанза” (Франція). До прикладу, “Інфлувак” коштує близько 100 грн.). Наталія Степанівна запевняє, що жодного разу ще не зустрічалася з побічними ефектами від протигрипозних вакцин, але підкреслює: робити процедуру слід саме в спеціалізованому медкабінеті після огляду в лікаря. “Я б особливо рекомендувала зробити щеплення дітям, котрі часто хворіють або страждають на бронхіти, запалення легенів, бронхіальну астму, мають серцево-судинні проблеми. Якщо вони після цього навіть захворіють на грип, то в легкій формі. Але зрозуміло, що на момент щеплення дитина має бути здоровою”, – каже лікарка.

Час Закарпаття

Comments are closed.