Зробити закарпатське фермество прибутковим реально

[Total: 0    Average: 0/5]

У п’ятницю, 21 жовтня, очільник краю Олександр Ледида разом з головами райдержадміністрацій, бізнесменами, начальниками обласних управлінь відвідали найуспішніше фермерське господарство краю. Екскурсію для них провів керівник фермерського господарства «Коник» Василь Мелеш.  Олександр Ледида вже приїздив у це господарство на початку вересня. Тоді, приємно вражений тутешнім станом справ, очільник області пообіцяв привезти сюди керівників районів та підприємців, готових інвестувати у землю, аби показати – як треба господарювати на землі.

Сьогодні керівник фермерського господарства «Коник» Василь Мелеш ознайомив гостей з асортиментом продукції. Підприємство орендує майже 1000 гектарів землі. Тут ростуть найкращі сорти картоплі, з одного гектара збирають більше 56 центнерів пшениці, але найбільше пишаються місцеві фермери яблуками. Тут, у садах підприємства, є чи не всі відомі у світі сорти цих фруктів – німецькі, голландські, новозеландські, японські. З одного гектара їх збирають 50-60 тонн – цей показник чи не найвищий в країні. А для того, щоб замкнути повний цикл «яблучного» виробництва нещодавно у фермерському господарстві відкрили цех з виготовлення натуральних соків. Унікальний місцевий напій тим, що не містить жодних консервантів – натуральний сік нагрівають у спеціальному пастеризаторі до температури 82 градуси і розливають у скляні пляшки. Так сік може зберігатись 2 роки:

– Наші соки вже оцінила Європа. Першими замовниками є підприємства Австрії. Також зараз ведемо переговори з донецьким «Шахтарем» – керівництво футбольного клубу планує закупити вітамінний напій для спортсменів. Наступного року плануємо збільшити обсяги виробництва до 500 тис. літрів. Думаю, незабаром такий сік з’явиться і в закарпатських магазинах, – розповів керівник фермерського господарства «Коник» Василь Мелеш.

Подякувавши фермеру за своєрідний майстер-клас, Олександр Ледида підкреслив:

– Це господарство може бути прикладом для фермерів всієї України. І гордістю Закарпаття. Сподіваюсь, скоро такі ж успішні підприємства з’являться в інших районах краю.

На знак поваги та вдячності за роботу Олександр Ледида вручив Василю Мелешу нагороду «За розвиток регіону».

Прес-центр ОДА

 

Comments are closed.