Багаторічне дослідження: мобільні телефони не спричинюють рак мозку

Проаналізувавши історії 350 тисяч пацієнтів, датські медики прийшли до однозначного висновку: шанс розвитку раку мозку у користувачів мобільних телефонів не вище, ніж у всіх інших людей. За даними вчених, прямого зв’язку між використанням мобільних телефонів і зростанням ризику ракових захворювань не виявлено, пише ВВС.

Це питання періодично порушувалося протягом останніх 20 років по мірі того, як зростала кількість користувачів стільникового зв’язку.

Останнє дослідження на цю тему було проведено датським Інститутом ракової епідеміології, співробітники якого вивчили історію більше 350 тисяч чоловік, регулярно користувалися мобільниками протягом останніх 18 років.

Датські вчені взяли за основу результати попередніх досліджень, але проаналізували більш тривалі строки використання телефонів. Їх висновок був однозначним: зв’язку між виникненням злоякісних пухлин мозку і використанням стільникового зв’язку не спостерігається.

З 358 403 користувачів мобільних телефонів у 356 розвинувся рак мозку, а у 846 – інші форми раку центральної нервової системи, що відповідає середньостатистичним показникам. При цьому навіть у тих, хто користувався телефоном по 13 років, шанс захворіти не підвищувався.

Вчені визнають, що хотіли б продовжити свій аналіз, щоб переконатися, що рак не починає розвиватися в більш довгостроковій перспективі, а також приділити більше уваги впливу мобільних телефонів на здоров’я дітей.

При цьому в науковому середовищі, як і раніше циркулює думка, підкріплена результатами деяких досліджень, що мобільник може становити певну загрозу здоров’ю.

Тому Всесвітня організація охорони здоров’я відносить мобільні до тієї ж категорії, де, наприклад, знаходиться кава: “ризик прямо не доведений, але й не може бути повністю виключений”.

tsn.ua

 

Comments are closed.