Закарпатець Володимир Чейпеш творить картини з підручних матеріалів

Майстер на всі руки — так у Текові кажуть про Володимира Чейпеша. За фахом чоловік – інженер-будівельник, але знає виконати будь-яку роботу. У дошкільному навчальному закладі вже четвертий рік він працює оператором водяних котлів.

Якось чоловік побачив, як діти виготовляють аплікації, маленькі картини з макаронів та круп і сам настільки цим захопився, що вирішив власноруч зробити щось подібне. Аби не нудьгувати, коли є вільний час, взявся виготовляти картини з підручних матеріалів.

Працівники дитячого садочка поприносили з дому старі нікому не потрібні рамки, він їх реставрує, а на самих полотнах створює оригінальні картини: макарони різної форми та розмірів кладе на клей ПВА, розмальовує акриловими фарбами, потім звергну покриває лаком. Так під вмілими руками митця оживають неповторні пейзажі. А на іншій картині, що красується в коридорі дитсадка, використовуючи клаптики шкіри, чоловік відобразив підводний морський світ. Володимир Чейпеш також виготовляє вази з дерева лагінарія.

Однакових робіт у колекції Володимира Івановича нема, кожен окремий виріб – ексклюзивний. Дивлячись на ескізи з журналів, майстер не прагне виготовити копію взірця, а завжди додає щось своє, аби мало естетично неповторний вигляд. Каже, що золота осінь – це не лише пора збору врожаю, а й матеріалів для виготовлення сувенірів, – сухоцвіти, оригінальні гілки та коріння дерев, шкарлупа горіхів, жолуді, каштани, шишки, стручки гледичії, – все це незабаром оживе у неповторних речах, які стануть оздобою не лише дитсадка, а і його оселі.

Вдома чоловік вирощує різні породи птиці, фруктові дерева та виноград різних сортів. Навіть у садочку діточки з карликових дерев зривають собі яблучка, які їм прищепив Володимир Чейпеш. Каже, від роботи отримує неабиякий заряд позитиву, а від творчості – естетичне задоволення. А завідувачка дитсадка Мар’яна Добош тішиться, бо такого працівника, як Володимир Іванович, ще треба пошукати, має він неабиякий дар від Бога, яким залюбки ділиться з малечею і вихователями.

Наталія КОБАЛЬ, фото Михайла ІВЕГЕША

rionews.com.ua