На ужгородських парковках буде вестись відеоспостереження

10-го листопада в Ужгороді почало діяти нове комунальне підприємство “Ужгородпарквідео”, яке відтепер організовуватиме паркування автотранспортних засобів на найбільш завантажених вулицях міста.

Як розповів директор новоствореного КП Юрій Мандич, паркувальні зони будуть облаштовані на вулицях Фединця, Корятовича, Перемоги, Заньковецької, Краснодонців, площах Петефі та Жупанатській. Наразі зроблено розмітку і проводиться збір коштів за паркування лише на кількох із них, але в міський бюджет на 2012 рік уже заплановано закласти кошти на серйозне облаштування паркувальних зон. Зокрема, має бути встановлено відеоспостереження на всіх місцях паркування і великих перехрестях вулиць (на це потрібно близько 320 тис. гривень) та блокування паркувальних місць (це “потягне” ще на 200 тис. грн.).

Яким буде остаточно це блокування, Юрій Мандич сказати не готовий, адже розробка проекту й узгодження його з управлінням архітектури та містобудування розпочнеться лише на початку наступного року. Проте він точно знає, що цей захід дозволить вирішити проблему з тими водіями, котрі паркуються, але відмовляються за це сплачувати. Директор комунального підприємства розповідає, що лише за перший день роботи паркувальників платити за стоянку відмовилися 184 водії, причому більшість із них, судячи з марок автомобілів, були людьми явно не бідними. Поки що в разі ухиляння від сплати збору паркувальник викликає представника муніципальної поліції, котрий має всі повноваження для складання адмінпротоколу, за яким порушник муситиме виплатити штраф. Та найчастіше такі порушники тікають. Коли ж буде встановлене блокування, забрати свою автівку без дозволу паркувальника водій просто не зможе.

Нині вартість однієї години паркування у визначених місцях коштує 2 грн., денний абонемент – 15 грн., а місячний абонемент – 250 грн. Місця паркування працюють з 8.00 до 17.00 з понеділка по п’ятницю. Розраховуватися за стоянку потрібно з паркувальником у салатовому жилеті, котрий обов’язково повинен мати бейджик з назвою підприємства і телефоном “гарячої лінії”, касовий апарат, папку зі зразками всіх дозвільних документів, які дають право КП “Ужгородпарквідео” збирати гроші за паркування у визначених місцях, та книгу скарг. Окремо Юрій Мандич наголосив на тому, що право на безоплатне паркування мають лише інваліди з ураженням опорно-рухового апарату і люди, котрі, згідно з документами, доглядають за ними; всі інші – “чорнобильці”, учасники бойових дій, “афганці”, навіть мешканці будинків, прилеглих до місць паркування, та підприємці, котрі працюють поруч, – від сплати не звільняються.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, “Ужгород”