Винний льох вже готовий до фестивалю “Закарпатське Божоле”

Цьогорічний фестиваль молодого вина “Закарпатське Божоле” відбудеться в старовинних підвалах будинку – пам’ятки архітектури на вул. Ракоці, знаної як Винний льох і відомої також під історичною назвою “Богольвар” (Совине городище).

Розкішні винниці, які, за даними істориків, належать до перших складських приміщень міста, роками були захаращеними. Цьогоріч у вересні привели до ладу подвір’я перед спорудою, а нині підвали вже готові прийняти свято вина. Міський голова Віктор Погорєлов, якому й належить ідея провести фестиваль молодого вина саме в старовинних підвалах, вважає, що починається новий етап історії знакової для Ужгорода споруди.”Це перший етап відновлення цього старовинного приміщення, розміщеного у центрі міста, і я переконаний, що іще цьогоріч і, звісно, в наступному році, ми тут побачимо багато цікавих дійств. Це місце, яке ми відкрили заново, заживе разом з Ужгородом”, – сказав мер на прес-конференції, присвяченій підготовці до “Закарпатського Божоле”. Віктор Погорєлов розповів, що сприймає ці підвали як перспективне місце для мистецьких заходів, повідомив, що планує розмістити там ярмарок до Різдва та використати для програм на зимові свята.

Для розчищення приміщення не були використані бюджетні кошти – участь у прибиранні взяли комунальні підприємства міста та меценати. Нині підвальні зали, з яких вивезли кількадесят вантажівок мотлоху, освітлені і готові приймати виноробів та охочих скуштувати їх продукцію. Так, у підвалі під час фестивалю розташуються саме винарі, а намети із закусками та сувеніри будуть поблизу, сцену розташують ближче до Поштової площі, аби децибели концерту не загрожували старовинній будівлі (на цьому наголосили відповідні служби, адже йдеться про пам’ятку архітектури XVIII століття).

Організатором винного фестивалю-ярмарку, який проходитиме за підтримки міської влади, є Ужгородська районна адміністрація. Як зазначив голова Ужгородської РДА Руслан Чорнак, таке надзвичайне приміщення додасть фестивалеві особливої атмосфери. Він наголосив: нині йдеться про відродження виноробної слави району, і сприяти цьому й має фестиваль “Закарпатське Божоле”.

Як повідомив голова Спілки приватних виноградарів і виноробів й ініціатор цього свята Олександр Ковач, на “Закарпатському Божоле” традиційно приділятиметься увага саме молодим винам. Він презентував фестивальні келихи – один з головних атрибутів свята, які мають важливу роль. Придбавши такий сувенір за 50 гривень і отримавши на додачу картку дегустації, гості свята не лише безкоштовно куштуватимуть вино, а отримають літр напою від винороба, якого вважатимуть найбільш вправним. І саме так – за дегустаційними картками – оберуть переможців фестивалю. Келихів організатори підготували близько тисячі, адже свято обіцяє бути колоритним і велелюдним.

Свято молодого вина в старовинних підвалах триватиме цих вихідних – 19 і 20 листопада. Офіційне відкриття V фестивалю “Закарпатське Божоле” відбудеться у суботу о 13-ій. Участь у святі візьмуть до півсотні виноробів, ярмаркуватимуть від 9-ї ранку і до вечора, а вино продаватимуть за ціною від 40 гривень. Олександр Ковач наголошує: напої будуть до смаку навіть найвибагливішим цінителям, адже цьогорічний урожай винограду був розкішним і вдалим для виготовлення чудових вин. Ну а “бонусом” цьогорічного (до речі, ювілейного) свята буде неповторна атмосфера старовинних підвалів, в яких гості смакуватимуть молодим вином.

Алла Хаятова

goloskarpat.info