Закарпатські газети можуть закрити, якщо вони не ділитимуться примірниками

На сайті Головного управління юстиції в Закарпатській області з’явився текст цікавого звернення, адресованого редакціям друкованих ЗМІ краю.

З цього документа недвозначно випливає, що будь-яку газету у нас можна закрити без суда і слідства, якщо тільки її представники не принесуть вчасно примірники газети в кабінет 627 у владній будівлі на площі Народній. 4. Текст відповідного звернення:

Головне управління юстиції у Закарпатській області спостерігає порушення засновниками (співзасновниками) місцевих друкованих засобів масової інформації положень статей 16, 33 Закону України “Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні” (далі – Закон) та положень постанови Кабінету Міністрів України від 10.05.2002 р. № 608 “Про порядок доставляння обов’язкових примірників документів”, в частині пропуску річного терміну випуску друкованих засобів масової інформації та не надсилання до реєструючого органу обов’язкових контрольних примірників, що є основним підтвердженням виходу видання.

У випадку виявлення порушень частини 2 статті 16 Закону та в разі відсутності протягом року підтвердження з боку редакцій, засновників (співзасновників) виходу у світ продукції друкованих засобів масової інформації, свідоцтва про державну реєстрацію в установленому законодавством порядку будуть визнаватися Головним управлінням юстиції у Закарпатській області такими, що втратили чинність, про що будуть повідомлені засновники (співзасновники).

У зв’язку із вищезазначеним, просимо редакції та засновників( співзасновників) всіх зареєстрованих друкованих засобів масової інформації з місцевою сферою розповсюдження (з 1993 року по 2011 рік) терміново доставляти контрольні примірники періодичних і таких, що продовжуються, видань за адресою: 88000, м. Ужгород, пл. Народна, 4, каб. 627, контактний телефон: (03122) 3-35-87.

Крім того нагадуємо, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10.05.2002 р. № 608 “Про порядок доставляння обов’язкових примірників документів”, примірники періодичних і таких, що продовжуються видань відразу після надрукування доставляються реєструючому органу безоплатно.

zakarpattya.net.ua